Burdur Valisi Ali Arslantaş, Programı kapsamında ziyaret ettiği Karamanlı İlçesinde Hayırsever Fidan Ören tarafından yaptırılan Karamanlı 1 Nolu Murat- Fidan Ören Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun açılış törenine katıldı. Törenin ardından İlçeye bağlı mahalle ve köy muhtarları ile toplantıda bir araya geldi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreni konuşmalarla devam etti.

Açılışta Vali Arslantaş, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Hayırsever Fidan Ören ve oğlu Tamer Ören konuşma yaptı.

Karamanlı Belediyesine ait 800 metrekare arsa üzerine hayırsever Fidan Ören tarafından yapılan Karamanlı 1 Nolu Murat-Fidan Ören Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu açılışında konuşan Vali Arslantaş; “Bugün Tefenni ve Karamanlı ilçelerimizde 2 program gerçekleştirmek üzere sabahtan yola çıktık. Karamanlı da ki programı hayır işinin açılışı ile başlamış olmaktan ziyadesiyle memnun olduk. Güç depoladık, önümüze dinamik ve aydınlık olarak bakıyoruz. Burdur da geldiğimden itibaren dikkatimi çeken şey; herhangi bir kamu kurumunun başında bir isim var. Bir okula gidiyorsun bir isim var. Sağlık Ocağına gidiyorsun bir isim var. Burdurlu hemşerilerimizin ne kadar hayırsever olduklarını görüyoruz. Bunlar sadakayı cariyedir. Ölenin amel defterini kapatmayan artı tarafına sürekli yeni rakamlar ekleyen çok güzel hayır işleridir bunlar.  Murat Ören beyefendiye Allah’tan rahmet diliyorum. Eşini ve çocuklarını böyle bir hayra vesile oldukları için tebrik ediyorum. Burayı tahsis edip katkı sağlayan, çevre düzenlemesini yapan belediyemize teşekkür ediyorum. İnşallah ihtiyaç olmadan geçireceğimiz günlerimiz olur ama, insanın başına herşey gelebilir.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Arslantaş, hayırsever Fidan Ören ve oğlu Tamer Ören ile katkılarından dolayı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu’na plaket takdim etti.

Açılış töreni kurdele kesimi ve istasyonun gezilmesi ile sona erdi.

Açılışın ardından Vali Arslantaş, Karamanlı İlçesine bağlı mahalle ve köy muhtarları ile toplantıda bir araya geldi.

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu ve Kaymakam V. Armağan Yazıcı’nın açılış sunumları ile başlayan Karamanlı İlçesi Muhtarlar istişare toplantısında, İl Müdürleri tarafından İlçe ve bağlı köylerde yürütülen hizmetler ve çalışmaları paylaştıkları sunumlarla devam etti.

Her bir sunumun ardından mahalle ve köy muhtarları tek tek söz alarak talep ve sorunlarını dile getirdiler.

Vali Arslantaş, muhtarlar tarafından dile getirilen konuların tek tek not alındığını, talep ve sorunların takipçisi olacaklarını ifade etti.

Toplantı sonunda Burdur Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik, Karamanlı Kaymakam Vekili Armağan Yazıcı ve Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu konuşma yaptı.

Karamanlı Kaymakam Vekili Armağan Yazıcı ve Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, katılımlarından dolayı muhtarlara, kurum müdürlerine ve Vali Arslantaş ile Milletvekili Bayram Özçelik’e teşekkür ederken toplantının Karamanlı ve köylerine hayırlı olmasını diledi.

Milletvekili Bayram Özçelik; “Çok verimli bir toplantı gerçekleşti. Kurum müdürlerimizin burada olması, muhtarlarımızın da çok rahat bir şekilde kendilerini ifade edebilmesi gerçekten güzel, yerinde adımlar atılmasına sebep oluyor.” dedi.

Vali Arslantaş ise; “Bugün burada dile getirilen her husus not alındı. İlgili kurumlara benim tarafımdan yazı ile iletilecek. Ancak bundan sonraki süreç nasıl gelişecek bunu da izah etmem gerekiyor. Talep haklı mıdır? Haklıdır ama hukuki midir? Haklı ve hukukidir ama bizim paramız var mıdır? Bütün bunlar bir araya getirildikten sonra en kısa sürede yerine getirilmesi gayreti içerisinde olacağız. Bir sonraki toplantıya da bir 6 ay sonra bugün burada dile getirilen hususlar hangi aşamaya gelmiş onları görüşerek başlayacağız. Yapılabilenleri, yapılamayanları, gerekçeleri ortaya koyacağız ve bütün samimiyetimiz ile bunları ifade edeceğiz. Kimse kimseye karnı ile konuşmayacak, olanı olduğu gibi anlatacak, hukuki olarak mı yapamadık, paramız mı yoktu yapamadık ya da bugüne kadar yapamamıştık ama şimdi yaptık bu işin gururunu mu yaşayacağız onu hep birlikte göreceğiz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Vali Arslantaş’ın konuşmasının ardından Karamanlı muhtarlar toplantısı sona erdi.