GündemManşetDere Mahallesi Muhtarı Emine Kabak: “Mahallem için çalışıyorum”

12 ay ago

2019 yerel seçimlerinde şehrimizde Dere Mahallesi Muhtarı olarak seçilen genç Muhtar Bayan Emine Kabak, mahallesinin gelişmesi, hizmet alabilmesi için ilk günden kolları sıvayarak, 6 aylık muhtarlık süresi içerisinde birçok hizmete imza attı.

Çalışmaları hakkında gazetemize bilgi veren Genç Muhtar Emine Kabak, “Benim mahallem  Burdur’un en eski mahallerinden olmasına rağmen kenarda kalmış ve gelişememiş bir mahalle. Mahalle sakinlerimde maddi açıdan çok iyi olmayan ailelerden oluşuyor. Mahalle sakinlerimin bütçesine dokunmadan onlar için nasıl hizmet verebilirim ve mahallemi geliştirebilirim düşüncesi ile çalışmalarıma başladım.

İlk etapta seçimlerden bir müddet sonra başlayan Ramazan ayı münasebetiyle hayırsever sponsorlarımızın da katkılarıyla 1000 kişilik bir iftar yemeği düzenledik. Ardından Mübarek Kadir Gecesinde yine bin kişilik lokma dağıtımı gerçekleştirdik. Uzun yıllardır kullanılmayan bir hayratımız vardı. Onun onarımını yaptırıp, halı yıkama ve ekmek yapma yeri olarak mahallemizin hizmetine açtık. Bu arada bunların hepsini yine sponsorlarımızın desteği ve kendi bütçem ile gerçekleştirdim 200 sandalye ve 20 masa, çadırdan oluşan seti mahallemize kazandırdık.

Mahallemizde olan düğün, cenaze, asker uğurlaması gibi etkinlikleri ücretsiz olarak mahalle sakinlerimize veriyoruz. Bu arada mahalle sakinlerimden vefat edenlerin ailelerine yemek gönderiyorum.Yine mahallemde bulunan yaşlı ve bakıma muhtaç kişiler için Sosyal Yardımlaşma ve Burdur Belediyesi ile görüşmeler yapıyorum ve onlara evde bakım hizmetleri ve kişisel bakım hizmetleri almalarını sağlıyorum. Bunlar henüz başlangıç. Bundan sonra mahallem için yapılacak çok hizmet var. Mahalle çocuklarına söz verdim onları en kısa zamanda yüzme havuzuna götürmeyi istiyorum ve bu konudaki görüşmelerim de devam ediyor. En önemli iki konudan bir tanesi de mahallemizdeki oyun parkı alkol alınan bir alanda olduğu için çocuklarımız çok kullanamıyor, o yüzden çocuklarımız için bir çocuk parkı projem var. Diğer ikinci konu ise biz kenar mahalle olduğumuz ve alkollü araç sürücülerinin çok geçtiği bir yerde olduğumuz için herhangi bir tehlikeye karşı mahalleme kamera sistemi döşetmeyi düşünüyorum. Tabi birçok projem var ama bunlar zamanla gerçekleşecek projeler. Artık mahallemde gelişme zamanı diyorum. Hizmet için her zaman varım ve mahalleme hizmet etmekten çok mutluyum. Her zaman gece gündüz, onların hizmetindeyim” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive