EkonomiGündemManşet“DERDİMİZ ŞEHRİN MARKA DEĞERİNİ ARTTIRMAK”

8 ay ago

Cümbüşlü Caddesi esnafıyla kahvaltıda buluşan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Derdimiz şehrin marka değerini arttırmak” dedi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cümbüşlü Caddesi Esnafıyla buluştu. Cümbüşlü Caddesi esnafıyla birlikte kahvaltı yapan Başkan Ercengiz,  seçim döneminde kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Cümbüşlü Caddesi esnafının taleplerini aldıktan sonra konuşma yapan Başkan Ercengiz, ilk olarak  Barış Pınarı Harekatında, Şanlı Ordumuza iyi dileklerde ve başarı temennilerinde bulundu. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Memleketimizin askeri inşallah sağ salim burnunu kanatmadan, memleketimize geri döner. Hepsi bizim evladımız, hepsi bizim çocuğumuz“ dedi. Başkan Ercengiz, yaptığı konuşmada Burdur’da tamamlanan ve hizmet veren yatırımların yanı sıra, yapılması planlanan projeler hakkında da esnafları bilgilendirdi. Ülkemizde son dönemde yaşanan ekonomik krizden dolayı sıkıntı yaşayan esnaflarla uzun süre sohbet eden Başkan Ercengiz, Burdur’un turizm potansiyelinin değerlendirilip, kültürel ve doğa turizmi potansiyelinin ortaya çıkarılması sonucu ekonomik anlamda ivme kazanacağını kaydetti.

“DERDİMİZ ŞEHRİN MARKA DEĞERİNİ ARTTIRMAK”

Belediye Başkanı Ercengiz, Burdur’un yaşanabilir kentler listesinde her geçen gün biraz daha üst sıralara çıktığını belirterek,“Yapılması planlanan yatırımlarda değerlendirme yapılıyorken şehrin sağlık hizmetlerine, eğitim hizmetlerine, şehrin her noktasına ne kadar zamanda ulaşıldığına, şehrin güvenliğine, şehirdeki kadın, çocuk cinayetlerine hiç istemediğimiz vakalardan biri olan tacizlerine, o şehrin insanının ekonomik düzeyine ve o şehrin ekonomikliğine bakılıyor. Ülke geneline göre bu kent zaten ucuz bir şehir. İşçilik ucuz, mamul ucuz, ürün ucuz, tarladaki domates ucuz, her şey ucuz. Yaşaması kolay olan şehrimizde, bizim donatı anlamında ilerleteceğimiz şeyler bu kentin marka değerini arttıracak” diye konuştu.

Başkan Ercengiz, Burdur’a kazandırılması planlanan marka değerlerinin yanı sıra, alt yapı sorunlarına da dikkat çekerek, “Altyapı sorunlarımızı çözmek zorundayız. İçme suyu ile ilgili önemli bir hamle, yatırım yapılıyor. Bu da sürekli medyada siyasi polemik konusu oluyor. Doğrusu şu; şuan da bu yatırımı İçme Suyu çalışmalarını Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri marifetiyle Burdur Belediyesi’nin adına yapıyor. Ama bu yatırımı bize bedava yapmıyor arkadaşlar. 81 vilayet içinde ekonomik gücü belki en az olan belediyelerden birisiyiz. Sonuçta bu yapılan hizmet vatandaşımızaysa devlet yapacak, belediye yapacak, bedelini de yine vatandaş ödeyecektir. Doğrudan veya dolaylı yoldan biz bunu ödeyeceğiz. Bizim de isteğimiz, talebimiz şu; madem Devlet Su İşleri bu işi yapıyor, birçok noktada yaptığı yatırımı nasıl vatandaşından doğrudan almıyorsa, Burdur’da yapılan içme suyu bedelini de bizlerden doğrudan almasın. Toplanan vergiler arasında bizler de vergi ödüyoruz vatandaş olarak. Yapılanlara her zaman teşekkür etmişimdir. Burdurlumuz adına, kendi adıma yapılan çalışmalardan dolayı zaten teşekkür ediyorum. Çalışmalarının başladığı İçme suyu sorunumuz yanı sıra, arıtma tesisimizi de bir yıl içerisinde faaliyete sokmayı planlıyoruz. Bundan sonra içme suyuyla ilgili, en çok da kireç şikayetine en kısa sürede çözüm bulacağız” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive