Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Burdur’a yerleşen Osmaniyeli depremzede Ahmet Usta hayatını kaybetti.

Osmaniye’de Ciğerci Kirli Ahmet Usta olarak tanınan ve merkez İstiklâl Mahallesi Atatürk Caddesi’nde 35 yıl boyunca mesleğini sürdüren Ahmet Usta Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden sonra eşiyle birlikte önce Antalya’ya oradan da Burdur’a gelerek yeni bir hayata başlamıştı.

Burdur’da hayırsever iş insanı Orhan Akay Burdur-Fethiye Karayolu üzerindeki akaryakıt istasyonunda bulunan iş yerini bedelsiz olarak Ahmet Usta’ya vermiş Usta burada Osmaniye Sofrası ismini verdiği iş yerinde Osmaniye lezzetlerini Burdurlulara sunmaya başlamıştı.

Yakalandığı akciğer kanserini de yenmeyi başaran Ahmet Usta’nın vefat ettiği öğrenildi.

“Artık Burdurluyum”

Depremin ardından Burdur’a gelen Ahmet Usta, yapılan bir röportajda şu ifadeleri kullanmıştı; “Deprem değil bir afetti yaşadığımız. Allah ölenlere rahmet eylesin, kalanlara da sabır versin. Hiçbir topluma da o afeti yaşatmasın. Ben böyle bir deprem, böyle bir afet görmedim ama çok şükür hayattayız, hayat kaldığı yerden devam edecek ama bu yaştan sonra dışarıya çıkmak zor gelir insana söylemeye gerek yok. Hiç aklıma dahi gelmezdi böyle bir şey. Ama kısmette Burdur’dan ekmek yemek varmış. Burdur’da ikamet etmek varmış. Artık Burdurluyum. Osmaniye’ye taşınmayı düşünmüyorum. Çünkü 6-7 seneye kadar Osmaniye, Osmaniye olmaz.”

Yeni Gün Medya olarak Ahmet Usta’ya Allah’tan rahmet ailesine, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI