Isparta'da vatandaşlar, Kurban Bayramı tatilinde halk arasında ‘Yedi renkli göl' olarak bilinen Eğirdir Gölü'ne akın etti. Plajları dolduran vatandaşlar, sıcak havada gölün serin sularının tadını çıkardı.

Isparta İstanbul Uçuşları Haftada 5 Güne Çıktı Isparta İstanbul Uçuşları Haftada 5 Güne Çıktı

Eğirdir ilçesine adını veren ve günün değişik zamanlarında mavi, yeşil tonlara büründüğü için ‘yedi renkli göl' olarak adlandırılan Eğirdir Gölü, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde eşsiz manzarası ve plajlarıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. Isparta ve çevre illerdeki vatandaşlar Eğirdir Gölü'ne akın etti. Sıcak havada serinlemek isteyenler, ince kum özelliğine sahip Altınkum Plajını doldurdu. Plajda bayram tatili yoğunluğu oluşurken, vatandaşlar serin suların tadını çıkardı.

A W230001 07

Kurban Bayramı tatilini fırsat bilerek göle yüzmeye gelen Yasin Bozkurt “9 günlük bayram tatilinde Eğirdir'e geldik. İlk gün bayram yoğunluğu, kurbandan dolayı. Şimdi geldik ve serinliyoruz. Göl gayet güzel. Sıcak havalarda göle girmek iyi oluyor” dedi.

Bayram tatilinde Eğirdir Gölü'ne gelen bir başka vatandaş Mustafa Demirtaş ise arkadaşları ile birlikte tatili değerlendirmek için geldiğini söyleyerek “Bayramın ilk gününü ailemle geçirdim şimdi ise ailemle yüzmeye geldim. Hava çok güzel çok kalabalık herkes şuan mutlu bir şekilde yüzüyor ve su çok güzel. Eğirdir Göl'ü biraz çekilmiş  bu bizi biraz üzdü ama yine de Akdeniz sahillerini aratmıyor. Çok güzel bir hava var. Bayramı bu şekilde değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu. 

Kaynak: İHA