ManşetSiyasetDENİZ KURT: “Projelerimiz, Burdur’un geleceğine ışık tutuyor”

1 sene ago

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde geri sayım süreci işlerken, Cumhur İttifakı- AK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt, merakla beklenen projelerini 9 Mart 2019 Cumartesi günü kamuoyu ile paylaştı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katıldığı geniş katılımlı, MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleşen proje lansmanı toplantısında Deniz Kurt, kentin ihtiyaçlarını karşılayan, sorunlarına çözüm üreten, umut veren, gönüllere giren ve insana dokunan belediyecilik anlayışı çerçevesinde 15 başlıkta toplam 75 projeyi açıklayacaklarını belirterek, “800 milyon lira tutarındaki yatırım ve girişimlerle yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlayacağız.”dedi.

“Burdur AVM, Kule 15, Gar Yenileme Projesi, Cıvlaz Deresi, Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi, Millet Bahçesi” gibi büyük ölçekli yatırımları, vizyon projeler başlığı altında hazırlanan videolar eşliğinde anlatan Kurt, Burdur’un geleceğine ışık tutmak ve şahitlik etmek istediklerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimler manifestosundan feyz alarak çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar ve engelliler için projeler ürettiklerini istihdam ve ekonomi modellerini oluşturduklarını belirtti.

Kurt, “Burdur’un ihtiyaçlarını karşılayan, sorunlarına çözüm üreten, umut veren, gönüllere giren ve insanımıza dokunan belediyecilik anlayışı çerçevesinde 15 başlıkta toplam 75 projemizi açıklıyoruz. Burdur’un uzun vadeli ihtiyaçlarını gözeten, günü kurtarmak için değil, yarınlarımız için şehir planları yapacağız. Sanayi bölgemiz başta olmak üzere, bazı bölgelerimizde de kat artışına gideceğiz. Elzem olan bölgelerden başlayarak, kentsel dönüşümle şehrimizi çarpık yapılaşmalardan kurtarıp, yepyeni bir şehircilik anlayışıyla benzersiz bir Burdur’u inşa edeceğiz. 800 milyon lira tutarındaki yatırım ve girişimlerle yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlayacağız.” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da konuşmasının başında, Deniz Kurt’un açıkladığı projeleri çok beğendiğini belirterek, “Gönül belediyeciliği, birlikte yönetim anlayışı, sosyal belediyeciliğin her türlüsü var. Kadın, çocuk, engelli, yaşlı her şey var. Gerçekten tebrik ediyorum. Kültür, spor, turizm, altyapı, ticaret, istihdam, kentin güzelleşmesi var. Her şey titizlikle hazırlanmış ve çok ta güzel bir sunum yaptı. Gönülden tebrik ediyorum. Peki bu projeleri hayata geçirmek zor mu? Hayır. Çok kolay. Hepsi gerçekçi projeler” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt proje sunumunda şu konuşmayı yaptı:

“Burdur’umuzu çok seviyoruz. Bu toprakları, tarihi ve kültürel mirasını sahipleniyor, geleceğine ışık tutmak ve şahitlik etmek istiyorsunuz. Ama asıl olan Burdur’umuzun geleceği için endişelerinizin giderilmesini bekliyorsunuz. Şehrimiz için, neslimiz için, Burdur’umuzun geleceği için Rabbime şükürler olsun ki siz varsınız. Siz varsanız Burdur var. Siz varsanız hizmet etmek aşkımız var gayretimiz var. Milletimizin hizmetkârı, Ak Belediyeciliğin mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimler ile ilgili manifestosundan ilham alarak çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız, engelli kardeşlerimiz için projeler ürettik. İstihdam ve ekonomik modeller oluşturduk. Burdur’umuzun ihtiyaçlarını karşılayan, sorunlarına çözüm üreten, gönüllere giren ve insanımıza dokunan Belediyecilik anlayışı çerçevesinde 15 başlıkta toplam 75 projemize açıklıyoruz.

Burdur’umuzun uzun vadeli ihtiyaçlarını gözeten, günü kurtarmak için değil yarınlarımızı için oturacak şehir planları yapacağız. Sanayi Bölgemiz başta olmak üzere, bazı bölgelerimizde kat artışına gideceğiz. Elzem olan Bölgelerden başlayarak, kentsel dönüşümle kentimiz çarpık yapılaşmalardan kurtarıp yepyeni bir şehircilik anlayışıyla benzersiz bir Burdur inşa edeceğiz. Çeşmelerden su içebileceğimiz bir şehir başta olmak üzere, elektrik, doğalgaz gibi altyapı sorunlarını çözeceğiz. Toplu taşıma hizmetlerini yaygınlaştırarak, yoğun saatlerde sefer sayılarını arttırarak, vatandaşlarımızın ve üniversite öğrencilerimizin sorunlarını çözeceğiz. Projelerimizi inşa edeceğimiz yaklaşık 5.500 araçlık otoparklarımız ve otopark sorununa çözüm üretiyoruz. Herkesin bilgiye kolay ulaşabileceği, teknolojinin tüm imkanlarına sahip akıllı şehrimiz Burdur ile hepimiz övüneceğiz. Yaklaşık 300 metre- karelik alan üzerine kurulu rekreasyon ve sosyal alanlar yapacağız. Bizim dönemimizde sorunsuz, çevreye saygılı bir Burdur olacak. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı hem Belediyemiz, hem de halkımıza yaygınlaştıracağız. İnsana ayırımı yapmadan çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza, engelli ve hastalarımıza ayrıcalıklı hizmet vereceğiz. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile yeni bir Burdur için çalışacağız.

Şehrimizin sivil toplum örgütleri, muhtarlarımız ve tüm vatandaşlarımızla birlikte 7/24 hizmet edecek Belediyecilik anlayışımızla sorun üreten bir belediye değil, çözüm üreten bir Belediye haline getirerek Burdur’umuzu birlikte yöneten bir şehir yapacağız. Her kesimin ihtiyacını karşılayan, yeni iş kolları planlayarak, şehrimize yeni değerler ile katkıda bulunan yeni bir Burdur’u birlikte oluşturacağız. Dönüşümlerimiz ve yatırımlarımızın çoğu Belediye iştiraklerimizle Burdur’umuza iş gücü ve kaynakları getireceğiz.

Bu çerçevedeki 800 milyon tutarındaki yatırım ve girişimlerle de yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlayacağız. Bu vizyon altında açıklayacağımız projeleri siz değerli hemşerilerimiz ile hep birlikte başaracağımıza yürekten inanıyorum. Onlar konuşacaklar, onlar atıp tutacaklar, biz durmayacağız. Onlar engellemeye çalışacaklar, ama biz durmayacağız. Doğruyu bildiğimizden şaşmayacağız. Her zaman daha ilerisini düşüneceğiz. Çok çalışacağız ve başaracağız. Gayret bizden takdir sizden.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da konuşmasında şunları söyledi: “Belediye Başkan Adayımız, Cumhur İttifakı’nın Burdur’da Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’un projelerini ben çok beğendim. Gördük ki Deniz Kurt projeleriyle, vizyonuyla, Burdur aşkıyla, 31 Mart’tan sonra göreve hazır. Burdurlular, Ak Partili, Ülkücü kardeşlerimiz Cumhur İttifakı’nın sancağını en yükseklerde dalgalandırmaya, Deniz Kurt kardeşimi göreve getirmeye hazır.Gerçekten projeler bakınca hepsi birbirinden güzel. Vizyon projelerimiz Burdur’da çağ açacak. Gönül belediyeciliği, birlikte yönetim an- layışı, sosyal belediyeciliğin her türlüsü var. Kadın, çocuk, engelli, yaşlı her şey var. Gerçekten tebrik ediyorum. Kültür, spor, turizm, altyapı, ticaret, istihdam, kentin güzelleşmesi var. Her şey titizlikle hazırlanmış ve çokta güzel bir sunum yaptı. Gönülden tebrik ediyorum.

Peki bu projeleri hayata geçirmek zor mu? Hayır. Çok kolay. Hepsi gerçekçi projeler. Şunu söylemek isterim. Recep Tayyip Erdoğan ve onun çalışma arkadaşları ve ben bu projelerin arkasındayız. Cumhur İttifakı ve tüm arkadaşlarımızla beraber bu projeleri hayata geçireceğiz ve bu projelerde yerel yönetimle Ankara’nın birlikte çalışması var. Ben şimdi soruyorum mevcut belediye başkanı bir projeyle Ankara’ya geldi mi? Bizim kentimizde örneğin turizm en önemli sektörlerden birtanesi. Turizmin her türlüsü de var. Peki Burdur bundan yeterince faydalanıyor mu? Hayır. Faydalanamaz mı? Daha iyi faydalanabilir. Burdur’da üretilen ürünleri otelde vatandaşlar alıyor. Bizim esas istediğimiz An- talya’ya gelen turistin en az % 10’unun Burdur’a gelmesi. İki tane gölümüz var. İnşallah Millet Bahçeleriyle beraber buraları cazibe haline getirerek daha fazla turist gelmesini sağlayacak. Şu Burdur’daki tarihi eserler ve miraslar gerçekten hepsi birbirinden güzel. Tanıtımı yapalım hep beraber daha fazla turist gelsin. Biz buraya 500 bin turisti getirebilirsek o zaman hedefimize ula- şırız. Yine Sagalassos, Kibyra kenti var. Bunları çok iyi değerlendirmemiz lazım.

Bu projelerin hepsinin bir bir hayata geçireceğiz. Biz Cumhur İttifakı’nı neden kurduk? Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz hain darbe giri- şimi sonrası kurduk. Niye? Ülkemizin karşı karşıya bırakan tehditleri bertaraf etmek için. Ülke- miz büyüdükçe ülkemizin karışsına çıkan zorluklarda büyüyecektir. Bugün FETÖ ve terör saldı- rıları bir beka meselesi değil mi? Beka ile ülke- nin geleceği garanti altına alınmak isteniyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 hedefleri var. Bizim uzun vadeli hedeflerimiz, vizyonlarımız var.”

AK PARTİ BURDUR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DENİZ KURT’UN PROJELERİ

1- VİZYON PROJELERİMİZ

 • ALIŞ VERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ İLE KULE-15
 • GAR BÖLGESİ YENİLEME PROJESİ
 • CIVLAZ VADİSİ REKREASYON PROJESİ
 • CUMHURİYET MEYDANI YENİLEME PROJESİ
 • MİLLET BAHÇESİ PROJESİ

2- ALTYAPI ULAŞIM OTOPARK PROJE VE UYGULAMALARI

 • İÇME SUYU HATTI YENİLEME PROJESİ
 • ÜNİVERSİTE İLE ŞEHRİ BİRLEŞTİRME PROJESİ
 • ÇEVRECİ TOPLU TAŞIMA
 • BURDUR OTOPARK PROJESİ
 • ALTERNATİF BULVAR PROJESİ (ESKİ ADLİYENİN KÖPRÜBAŞINA BAĞLANMASI)
 • BURDUR ZANAATKARLARI SOKAĞI
 • YENİ SANAYİ BÖLGESİ YENİLEME PROJESİ

3- AKILLI ŞEHİRLER

 • ÇEVRECİ VE AKILLI YENİ BELEDİYE BİNASI İNŞAATI
 • BURDUR-NET
 • YENİLENMİŞ İŞLEVSEL BELEDİYE WEB SAYFASI
 • BELEDİYE MOBİL APLİKASYONLARI
 • MUHTAR BİLGİ SİSTEMİ
 • KENT BİLGİ SİSTEMİ
 • BELEDİYE BİLGİ SİSTEMLERİ OTOMASYONU
 • TEKNOLOJİ VE ÇOCUK ODAKLI KENT MOBİLYALARI

4- ÇEVREYE SAYGILI VE DUYARLI ŞEHİRLER

 • BURDUR GÖLÜ’ne SON UMUT PROJESİ
 • GÖL KENARI VE PARKLARA LAVANTA BAHÇELERİ YAPMA PROJESİ
 • ŞEHİR ORMANLARI
 • KAZANDIRAN GERİ DÖNÜŞÜM PROJELERİ

5- HAYVANLARA İLİŞKİN PROJE VE UYGULAMALAR

 • EVCİL HAYVAN PANSİYONU
 • MUTLU SOKAK HAYVANLARI
 • HAYVANSEVER MECLİSİ

6- ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK PROJE VE UYGULAMALAR

 • ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN ÜNİ-PARK
 • ÜNİVERSİTE-ŞEHİR ARASINDA TOPLU ULAŞIM PROJESİ
 • ÖĞRENCİ ÇAMAŞIRHANESİ VE ÜTÜ EVİ
 • ÜNİVERSİTELİLERE GENÇLERE YARI-ZAMANLI ÇALIŞMA FIRSATI

7- ENGELLİLERE YÖNELİKPROJELERİMİZ

 • ENGELLİ SERVİSİ
 • ENGELLİ PARKI
 • YAŞLI VE ENGELLİ GÜNDÜZLÜ BAKIM MERKEZİ
 • ENGELLİLERİN KENDİ İŞLERİNİ KURMALARINA DESTEK PROJESİ
 • İŞİTME ENGELLİLER BULUŞMA EVİ

8- ÇOCUKLARIMIZA İLİŞKİN PROJELERİMİZ

 • ÇOÇUK KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ
 • ÇOCUK EĞİTİM MERKEZLERİ
 • EKOLOJİK TARIM EĞİTİMi
 • AÇIK-KAPALI OYUN ALANLARI
 • PARK GÜVENLİK SİSTEMLERİ
 • ÇOCUK ARAÇLARI VE EL SANATLARI ATÖLYESİ

9- SPORA YÖNELİK PROJELERİMİZ

 • AT EĞİTİMİ VE BİNİCİLİK MERKEZİ ve ETNOSPOR FAALİYETLERİ
 • DRİFT, OFFROAD, MODEL UÇAK VE ARABA YARIŞ ALANLARI PROJESİ
 • PATEN VE KAYKAY PİSTLERİ
 • MAHALLELERDE GENÇLER İÇİN SPOR TESİSLERİ
 • AMATÖR SPOR KLÜPLERİNE DESTEK PROJELERİ
 • VALİ NECATİ DEVELİOGLU OLİMPİK YUZME HAVUZU BURDUR BELEDİYESİ BÜNYESİNE KAZANDIRILMASI

10- KADINLARA İLİŞKİN PROJELERİMİZ

 • KADIN KOOPERATİFİ
 • MİKRO KREDİ UYGULAMASINA DESTEK PROJESİ

11- YARDIMSEVER BELEDİYECİLİK

 • AŞEVİ
 • MOBİL SAĞLIK ARACI
 • OKUL BAHÇELERİ BAKIM-ONARIM VE YENİLEME
 • CAMİ ÇEVRE BAKIM ONARIM VE TEMİZLİKLERİ
 • CENAZE HİZMETLERİ
 • AİLE PSİKOLOJİK DANIŞMA MERKEZİ

12- DEĞER ÜRETEN KÜLTÜR VE TURİZM PROJELERİ 

 • BURDUR MARKASI OLUŞTURULACAK
 • BURTAK-BURDUR TANITIM TAKIMI
 • İNSUYU KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ
 • BURDUR TURİZM DESTİNASYONU VE PLANI PROJESİ
 • BURDUR TANITIM FUARLARI VE GÜNLERİ
 • BURDUR BELEDİYESİ MEHTER TAKIMI

13- İSTİHDAM VE GELİR GETİRİCİ PROJELER

 • PRECAST-HAFİFLETİLMİŞ BETON VE DEKORATİF MALZEME ÜRETİMİ PROJESİ
 • İHRACATA YÖNELİK KURUTULMUŞ SEBZE VE MEYVE TESİSİ
 • ÇİĞ SÜT SATIŞ NOKTALARI
 • BURDUR ÜRÜNLERİ SATIŞ OFİSİ
 • FON OFİSİ
 • BURDUR İŞGEM (İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ)

14- HALKLA BİRLİKTE YÖNETİM

 • MAHALLE MUHTAR EVİ
 • MAHALLE SOSYAL YAŞAM MERKEZLERİ
 • BURDUR ŞEHİR HAKLARI BİLDİRGESİ İLANI
 • BURDUR KENT KONSEYİ PROJESİ
 • KADIN MECLİSİ
 • ÇOCUK MECLİSİ

15- MERKEZİ HÜKÜMETİMİZLE BİRLİKTE YÜRÜTÜLECEK PROJELERİMİZ

 • BOZKURT MAHALLESİ DÖNÜŞÜMÜ
 • NECATİBEY MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ
 • YUKARI PAZAR (ULU CAMI SAAT KULESİ CİVARI DÖNÜŞÜM PROJESİ)
 • EĞİTİM VE ARAŞTIMA HASTANESİ
 • KÜLTÜR MERKEZİNİN YENİLENMESİ
Kodlama : SadeMedia Interactive