ManşetSiyasetDeniz Kurt: ‘Burdur’un iktidar desteğine, gönül belediyeciliğine ihtiyacı var’

1 sene ago

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde 13 Aralık 2018 Perşembe sabahı  AK Parti Burdur İl Teşkilatı kahvaltılı  basın toplantısında Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’u basın  mensuplarıyla buluşturdu.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, Merkez İlçe eski Başkanı ve İl Genel Meclisi Aday Adayı Murat Akbıyık ile bazı yönetim kurulu üyelerinin Sahra Kafe’de katıldığı basın toplantısında AK Partililer, Burdur Belediyesi’ni kazanma iddialarını ortaya koyarken, Burdur şehir merkezinin arzulanan şekilde gelişebilmesi, büyümesi için iktidar desteğine ihtiyaç olduğunu, merkezi Hükümetin desteğiyle, gönül belediyeciliğini Burdur’da başarıyla uygulayacaklarını vurguladılar.

Trafik, en önemli sorun

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Kurt, kent merkezindeki en önemli sorunun trafik, otopark ve imar ile problemler olduğunu dile getirdi. Trafik ile ilgili sorunların çözü- mü için kafa yorduklarını, projeler hazırladıklarını belirten Kurt, merkezi Hükümetin desteğiyle, katkılarıyla bu sorunu çözüme kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.

Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, basın toplantısında şunları söyledi:

“2019 yerel seçimler süreci hızlı bir şekilde devam ediyor. Bizler de 6 aday adayımızla başladığımız bu serüvende Teşkilatımızın teveccühü ve Cumhurbaşkanımızın olurlarıyla İstanbul’da ilk 40 aday açıklanırken Burdur adayımız da açıklandı ve Teşkilatımızda görev yapmış, Teşkilatımızın önemli isimlerinden Deniz Kurt belirlendi ve aday olarak ilan edildiği günden bugüne kadar bizler kendisi ile beraber Teşkilatımın bütün kademeleri yoğun bir şekilde Adayımızın arkasında çalışmalarımıza başladık.

Gerçekten bizler AK Parti Hükümeti olarak Burdur’da tekrar Belediye’yi alarak, devletimizin ve hükümetimizin yoğun bir şekilde Burdur’umuza yapılan yatırımların yanında da yerelde de belediyecilik anlamında büyük yatırımlara Burdur’un özlem ve hasretle beklediğini hissediyor ve görüyoruz. Buna takviye olarak inşallah halkımız teveccüh ederse bizler büyük yatırımları Hükümetimizle beraber, Cumhurbaşkanımızla beraber, Deniz Başkanımın öncülüğünde Burdur’a kazandırmak istiyoruz.

Projelerimizi Şubat ayında sizlere açıklayacağız. Şu an yoğun bir şekilde Deniz Başkanımla beraber çalışma halindeyiz. İnşallah onları da halkımızla paylaştığımızda ne kadar iyi bir Belediyecilik anlayışıyla yola çıktığımızı göstereceğiz inşallah. Bizler Deniz Başkanla, hem siyasi tecrübeleri, hem iş hayatındaki tecrübeleri ile büyük işleri başaracağına inanıyoruz. Bu konuda kendisine hem Cumhurbaşkanımız hem bizle tam anlamıyla güveniyoruz. İnşallah kapı kapı dolaşıp, esnaf esnaf gezip, hastanelerde, Pazar yerlerinde her yerde olup, gönüllere dokunup anlatacağız ve büyük bir başarıya imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Bugün bizlerle beraber olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Deniz Kurt da  konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Önümüzde 31 Mart 2019’da yerel seçimler var. Biz de aday adayı olarak başvurduk. Halkımızın teveccühü, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile aday gösterildik. Öncelikle kendimden bahsetmek istiyorum.

11.11.1978 doğumluyum. Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü mezunuyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. Akaryakıt ve Nakliye sektöründe çalışmaktayım. Adaylığımdan önce Burdur Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Burdur Ticaret ve Sanayi Odasında Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunmaktaydım. Adaylığım belli olduktan sonra bu görevleri bırakmak zorunda kaldım. İstanbul’da Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere bu görevi takdim ederken yaşadığımız diyalogları bilmenizi istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Burdur’a ayrı bir önem gösteriyor. O günkü konuşmasında; ‘Burdur’un benim için ayrı bir yeri var, sizlere güveniyorum, inşallah Burdur’u alıp da gelin. Ben sizlere güveniyorum’ dedi.

Bizler de Sayın Cumhurbaşkanımızın güveninizi boşa çıkarmayacağız, elimizden geldiği kadar çalışacağız, Burdur’u alacağız. Şu an ki çalışmalarımıza baktığımız zaman, hızlı bir çalışma temposundayız. Başkanımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, teşkilatlarımız olsun çok diri bir teşkilatla karşılaştık. Sağ olsunlar seçime hazırlar. Onların da desteği ile mümkün olduğu kadar çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamaya çalışıyoruz.

Ev ziyaretleri yapıyoruz. Bu ziyaretleri sosyal medyadan gören insanlar inanılmaz derecede ‘biz de bekliyoruz’ diye geri dönüş yapıyorlar. Takdir edersiniz ki birçok basın mensubu arkadaşımızı halen ziyaret edemedik. Planlarımızın içerisinde bu da var, ama yavaş yavaş her tarafa yetişmeye çalışıyoruz. Zaman içerisinde her tarafı ziyaret edeceğiz. Belediyecilik anlamında da biz şeffaf, adaletli ve çözüm üreten bir belediye olacağız. Hedefimiz bu. Esnaflıktan geldiğim için de devamlı çözüm üreten, olabilirliğini bulmaya çalışan bir belediye anlayışı ile hareket edeceğiz. Seçim döneminde de sık sık sizlerle beraber olacağız. Biz Burdur basınını önemsiyoruz. Sorunlarını biliyoruz. Sizlerle devamlı istişare içerisinde bulunup, fikir alış-verişinde bulunacağız.

Seçimlerden sonra da eğer; Belediye’yi aldığımız takdirde bu birlikteliğimiz de aynı şekilde devam edecek. Bizim hiçbir basın mensubu ile olumsuz bir tutumumuz olamaz. Herkese karşı aynı mesafedeyiz. Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.”

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, basın mensuplarının seçim süreci, yapılacak hizmetler konusunda yönelttikleri sorulara da cevap verdiler.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive