Eski manken Deniz Akkaya hakkında, kızına şiddet uyguladığı iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen iddianamede, Akkaya'nın "Altsoya karşı silahla kasten yaralama" suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteniyor. Savcılık, Akkaya'nın kızına fırlattığı termosu silah olarak değerlendirdi.

Olayın Detayları

Geçen Mayıs ayında, Deniz Akkaya'nın 16 yaşındaki kızı A.Ö.'ye şiddet uyguladığı iddiaları gündeme gelmişti. İddialar sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucunda düzenlenen iddianamede, Akkaya'nın kızına yönelik "silahla kasten yaralama" suçlamasıyla yargılanması talep edildi.

Bu Hafta Kabine Toplantısında Neler Konuşulacak? Bu Hafta Kabine Toplantısında Neler Konuşulacak?

Deniz Akkaya

İddianamenin Ayrıntıları

Hazırlanan iddianamede, Deniz Akkaya'nın kızı A.Ö.'nün şikayetinden vazgeçtiği belirtilirken, dosyanın kamu davasına dönüşmesi nedeniyle iddianame düzenlendiği ve İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildiği ifade edildi. İddianame kabul edilirse, Deniz Akkaya önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Önceki Açıklamalar ve Gelişmeler

Deniz Akkaya, olay sonrası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kızının telefonunu ele geçirdikten sonra kendisinden habersiz yurt dışı planları yaptığını öğrendiğini ve bu nedenle telefonuna el koyduğunu, ardından kızının kendisine saldırıp 1,5 saat boyunca balkona kilitlediğini söylemişti. Bu açıklamaların ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçmiş ve 16 yaşındaki A.Ö. koruma altına alınmıştı.

Velayet Davası ve Sonuçları

Efe Önbilgin, kızının velayetinin kendisine verilmesi için dava açtı. Mahkeme, A.Ö.'nün geçici olarak babasına teslim edilmesine karar verdi. Deniz Akkaya ise velayetle ilgili şu açıklamayı yaptı: "Çocuğumun velayetini falan vermedim. Sadece 15 senedir ilk defa babasıyla yaz tatiline çıkacak. Babasıyla yaz tatiline çıkması için izin verdim."

Kaynak: HABER MERKEZİ