Depremde kaybettikleri arkadaşları anısına 100 ağaç fidanı diktiler Depremde kaybettikleri arkadaşları anısına 100 ağaç fidanı diktiler

Kursa yoğun ilgi olduğunu belirten MAKÜ-HADYEK Başkanı Prof. Dr. Özlem Özmen, MAKÜ ile aralarında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Özel Veteriner Klinikleri’nin de bulunduğu çok sayda üniversite ve kuruluştan 80 araştırıcı ve öğrencinin katıldığı kursta toplam 75 saat eğitim verildiğini ifade etti. Tüm kursiyerlerin kursu başarı ile tamamladığını bildiren Prof. Dr. Özlem Özmen, MAKÜ Veteriner Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin kursa yoğun ilgi gösterdiğini ilave etti ve özellikle öğrencilerin katılımından çok memnun olduğunu, gençlerin bilimsel çalışmalara olan ilgisinin umut verici olduğunu vurguladı.

Kursu eğitim dışında üniversitelerarası çalışma ve projelere de zemin hazırladığını belirten Prof. Dr. Özlem Özmen, Deney Hayvanları Araştırma ve Deneysel Araştırma Merkezinin çevre üniversite araştırıcılarına da çalışma imkanı verdiğini ve desteklediğini bildirdi.

Özmen, bölgede düzenli olarak bu alanda kurs faaliyetlerini sürdüren tek üniversite olmamızın ilgiyi arttırdığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: MAKÜ Basın