GündemManşet‘DEMOKRASİ’YE SAHİP ÇIKMA GÜNÜ (15 Temmuz’un üçüncü yıl dönümü)

12 ay ago

Bundan üç yıl önce Türkiye’de seçilmiş iktidarın, milli iradenin önününe geçerek, Türkiye’yi karanlığa sürüklemek isteyenlerin, Ordu içersindeki Fethullahçı Terör Örgütü – Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) mensupları aracılığıyla gerçekleştirmeye çalıştığı, başarısız askeri darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde Türkiye’de ve ilimizde yine demokrasi rüzgârı esecek!..

FETÖ terör örgütü lideri Fethulah Gülen’den aldıkları talimatla darbe teşebbüsünde bulunan hainler, 15 Temmuz 2016 günü Boğaziçi Köprüsü’nü trafiğe kapattı. İstanbul ve Ankara’da onlarca tank sokaklarda terör estirdi. Halkın sokaklara çıkması bu hain teşebbüsün başarıya ulaşmasını engelledi.

Türkiye’de yaşayanların destan yazdığı bu günde maalesef 248 kişi şehit olurken 2196 vatandaşımızda yaralandı. Her yıl 15 Temmuz tarihinde “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” altında Şehitler için yürüyüş ve anma etkinlikleri düzenleniyor.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde yarın ilimizde de Burdur Valiliği, geniş içerikli 15 Temmuz etkinlikleri düzenliyor.

Şehrimizde; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü  saat 20.00’de Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleşecek. Köprübaşı mev- kiinden Cumhuriyet Meydanına kadar sürecek yürüyüşün ardın- dan, 15 Temmuz 2019 Pazartesi gecesi geç saatlere kadar Meydan’da 15 Temmuz programı icra edilecek.

Vali Hasan Şıldak’ın da yakından takip ettiği, önem verdiği 15 Temmuz etkinliklerinde, Burdur halkı topyekün, birlik içinde demokrasiye sahip çıktığını bir kez daha haykıracak…

Kodlama : SadeMedia Interactive