GündemManşet‘DEMOKRASİ NÖBETLERİ’ 24’üncü gününde (7 Ağustos 2016 Pazar) 81 il’de final etkinlikleriyle; TAÇLANIYOR

4 sene ago

Pazar saat 16.30’da Burdur; bütün dinamikleriye kenetleniyor, Köprübaşı’nda buluşuyor, Meydan’da demokrasi’yi haykırıyoruz…

15 Temmuz 2016 Cuma akşamı ülkemizi büyük bir felaketin eşiğine sürükleyen FETÖ silahlı askeri darbe girişimine, menfur terör saldırısına karşı Türkiye’de ve ilimizde insanlar üç haftayı aşkın bir süredir meydanlarda… Halkın, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkma kararlılığı 15 Temmuz gecesinden beri 23 gündür devam ediyor.

MİLLET DESTAN YAZDI

15 Temmuz darbe girişimine karşı milletimizin ortaya koyduğu bu destansı tavır,  24’üncü gününde 81 il’de final etkinlikleriyle taçlanıyor.

Ülkemizde meydanlar, bugün tek yürek ‘demokrasi’ kararlılığını haykıracak. 23 gündür süren demokrasi nöbetleri bugün görkemli programlarla sona erecek, darbe karşıtı gösteriler, protestolar, tarihe altın harflerle adını yazdıracak…

Ve; 15 Temmuz destanının finalinin ana adresi, bugün İstanbul Yenikapı’daki tarihi miting olacak.

HALKIN DARBE KARŞITI DURUŞU

15 Temmuz’da o kabus dolu gecede çağrıda bulunarak, milleti meydanlara davet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe teşebbüsünün püskürtülmesi, başarısızlığa uğratılmasının ardından da ikinci bir çağrıya kadar meydanlarda kalınması, demokrasi nöbetleri davetinde bulunmuştu… Ve; insanlar bu tarihi çağrıya uyarak 23 gündür meydanlarda darbe karşıtı duruşunu kararlılıkla ortaya koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, demokrasi nöbetlerine 7 Ağustos 2016 Pazar günü görkemli bir şekilde nokta konacağını açıklayarak, Yenikapı mitinginin çağrısını yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Demokrasi nöbetlerini taçlandıralım” sözleriyle duyurusunu yaptığı Demokrasi ve Şehitler Mitingi için Türkiye’nin dört köşesinden milyonlar İstanbul Yenikapı’ya akın edecek.

İSTANBUL YENİKAPI’DATARİHİ MİTİNG

İstanbul’daki tarihi Yenikapı mitingini farklı kılan en önemli husus, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, muhalefet partilerinin liderleri Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de mitinge katılacak olması.

TARİHE GEÇEN  ORTAK KONSENSÜS, İKİNCİ İSTİKLÂL  MÜCADELESİ, ÇANAKKALE RUHU

İstanbul’da tarihe geçecek olan bu geniş katılım, ortak konsensüs, ikinci bir İstiklâl mücadelesini, Çanakkale ruhunu andırıyor…

81 İL’DE ORTAK MİTİNGLER

Başta İstanbul Yenikapı olmak üzere, 81 il, Burdur’umuz, tek yürek, bütün renkleriyle, toplumun bütün kesimleriyle, dinamikleriyle 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetleyecek, protesto ederek, demokrasiye sahip çıktığını tüm dünya kamuoyunda gözler önüne serecek. ..

BURDUR VALİLİĞİ: ‘ŞAHLANIŞIN SEMBOLÜ MİTİNGE AY YILDIZLI BAYRAKLARLA BEKLİYORUZ’

Burdur Valiliği de, bugün şehrimizdeki ortak miting için çağrısını yaptı. Bugün yapılacak olan demokrasi mitinglerinin demokrasimizin ve ülkemizin geleceği açısından son derece önemli bir şahlanışın sembolü olma niteliği taşıdığının belirtildiği açıklamada, “7 Ağustos 2016 Pazar günü Burdur merkezde saat 16:30’da Köprübaşı’ndan Cumhuriyet Meydanına yürüyüş gerçekleştirilecek ve bu yürüyüşün sonunda Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingiyle bugüne kadar tutulan demokrasi nöbetlerimiz taçlandırılacaktır. Tüm halkımızı düzenlenecek olan bu yürüyüş, Demokrasi ve Şehitler mitingine ay yıldızlı bayraklarıyla birlikte bekliyoruz” denildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive