Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nün Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi ortak finansmanı ile gerçekleştirdiği Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi kapsamında Aydın ve Muğla ilinden gelen öğrenci ve öğretmenlere ev sahipliği yaptı.

Burdur’un da 10 pilot il içerisinde bulunduğu Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi kapsamında yakın coğrafyada bulunan öğrencilerin bir araya gelerek deneyimlerini ve okullarında yapılan uygulamaları paylaştığı Aydın, Burdur ve Muğla illerinden öğrencilerin bir araya geldiği bölgesel öğrenci çalıştayı Lavanta Tepesi otelde gerçekleştirildi.

İki gün süren çalıştaya Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu, Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, Bakanlık ve Avrupa Konseyi temsilcileri ve üç ilden toplam doksan katılımcı katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin çalıştayda öğrendikleri yeni bilgiler, fikirler ve örnekler ile projenin okullarındaki uygulamaları sürdürüleceği açıkladı.