GenelDeğişen durak yerleri ve güzergahlardan vatandaş dertli!

5 sene ago

Burdur Belediyesi’nin şehrimizde Gazi Caddesi’nde çift yön başta olmak üzere şehrimizde yeni trafik düzenine geçişle birlikte şehir içi halk otobüslerinin güzergâhları da yeni uygulamaya göre şekillenince bazı dolmuş duraklarının yerleri değişirken, bazılarına da yeni duraklar konuyor.

Daha birkaç ay önce Belediye ekipleri tarafından Cumhuriyet Parkı önündeki Atatürk Caddesi’nin başlangıcına konulan durak bu kez kaldırıldı.Eski Adliye önünde Cumhuriyet Meydanı’na oradan Emek Evleri ve Yeni Sanayi güzergâhlarına giden halk otobüsleri, yolcularını Meydan’daki bu duraktan alıyordu… En son yapılan değişiklikle Cumhuriyet Meydanın’ndaki durak kaldırılarak eski dolmuş güzergâhı olan Migros alış-veriş merkezi istikametine vatandaşlar yönlendiriliyor.

Değişiklikten habersiz olan bazı vatandaşlar, dolmuş beklerken sıkıntı yaşadı. Bu durağın uzantısı konumundaki Cumhuriyet Lisesi önündeki durakta 45 dakika dolmuş bekleyen yolcular, sitem ederek; “güzergâh değişikliğinden haberimiz yok, bizler nerden binileceğini şaşırdık, birkaç aydır bi bakıyoruz duraklar ortadan kalkmış başka yerlere konulmuş. Madem Meydan’daki Atatürk Caddesi’ne gidiş yönünde parkın önündeki durak kaldırıldı, aynı istikamette olan Cumhuriyet Lisesi’nin önündeki durak niye kaldırılmadı?” diye dert yandılar…

Ali KAPAN

Kodlama : SadeMedia Interactive