EkonomiGündemManşetSiyasetDağ Yolu’ndaki yeni yol yatırımıyla; İKİ KOMŞU İL BÜTÜNLEŞECEK

8 ay ago

Türkiye’de birbirine en yakın iki komşu il arasındaki karayolu bağlantısını daha da yakınlaştıracak olan Burdur- Isparta Dağ Yolu’nda (Gelincik Yolu- Dostluk, Kardeşlik Yolu) çalışmalar devam ediyor.

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü’nce ihale edilerek yol yapım çalışmalarına başlanan 182 milyon TL maliyetli proje, bölgedeki en önemli yol – ulaşım yatırımları arasında yer alıyor.

Dağ Yolu’ndaki çalışmalar tamamlanıca Batı Akdeniz bölgesindeki iki komşu il, Burdur ve Isparta vilayetleri irasındaki mesafe daha da kısalacak, bölünen yol ile birlikte yol standartları iyileştirilecek.

Dağ Yolu’ndaki yol çalışmalarını yakından takip eden AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı açıklamada; Dağ Yolu’ndaki çalışmaların devam ettiğini belirterek, yatırım hakkındaki bilgileri şu açıklamayla, kamuoyu ile paylaştı:

“DOSTLUK YOLU PROJESİ YAPIMI HIZLA DEVAM EDİYOR

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik yapımı devam eden Burdur Isparta Dostluk yolunda incelemelerde bulundu.

“182 MİLYONLUK PROJENİN YAPIMINA BAŞLANILDI”

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilerek çalışmalarına başlanan Burdur – Isparta Dostluk Yolu ile ilgili bilgi veren Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Burdur ve Isparta illerinde ‘Dağ Yolu, Gelincik Yolu’, son yıllarda da “Kardeşlik, Dostluk Yolu” olarak bilinen bu yolda yapılan çalışmalarla güzergâh 6 km daha kısalarak, 14 km’ye düşecek.

Yapılan çalışmanın proje bedeli 182 Milyon TL’dir.” dedi. İhale kapsamında başlanan çalışmalarla ilgili bilgi veren Milletvekili Özçelik “Karayolları 13. Bölge Müdürlüğümüz tarafından ihalesi gerçekleşen Burdur- Isparta dostluk yolumuz çalışmaların tamamlanmasıyla 14 km’ye düşecek. İhaleyi alan firma tarafından Askeri köyü kavşağında başlayıp, Değirmendere vadisinde 210 metre uzunluğunda, ayak yüksekliği 33 metre olan viyadük, 4 tane kavşak ve 14 km. yüksek standartlarda duble yol yapımı gerçekleşecek.Firma tara- fından yol yapım çalışmaları hızla devam etmektedir. Burdur’umuza ve Isparta’mıza hayırlı olsun” açıklamasında bulundu.

Özçelik’e incelemesinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı Turan Yurduşen eşlik etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive