EkonomiManşetDağ Yolu tartışmalarında öne çıkan iki karşıt görüş

4 sene ago

Karayolları 13. Bölge Müdürü Şenol Altıok’un Burdur-Isparta Dağ Yolu’nu bölünmüş yol haline getireceklerini ve yolun kısalacağını açıklamasıyla Burdur gündeminde öne çıkan Dağ Yolu ile ilgili tartışmalar sosyal medyada geniş ilgi görüyor… Hafta sonundan beri devam eden tartışmalarda sosyal medyada ilginç yorumlar, paylaşımlar yapılıyor.

Başar’ın çıkışına hak verenler, Burdur ekonomisinin olumsuz etkileneceğine inanıyor

Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar’ın tepkisine hak verenler olduğu kadar, bu meselenin büyütüldüğüne yolun kısalmasının ya da duble yol’a dönüşecek olmasından ziyade insanların Burdur’da başta AVM olmadığı için, Isparta’ya gittiği şehrimiz de AVM ve benzeri yapılar olmadığı müddetçe insanların Isparta’ya ve diğer komşu illere gitmeye devam edeceği vurgulanıyor.

İnsanlar neden Isparta’ya gidiyor önce o sorgulanmalı, AVM ve benzeri yapılar Burdur’da da olmalı diyenler

Dağ Yolu tartışmalarında iki tez öne çıkıyor. Birincisi zaten zorda olan Burdur ekonomisinin iyice sıkıntıya düşeceği. Yolun kısalmasından sonra Burdur halkının Isparta’ya gitme tercihinin artacağı endişesi dile getirilirken, sosyal medyada yapılan yorumlarda ise bu kaygının yersiz olduğu, yol’a karşı çıkmaktan ziyade asıl meseleye eğilinmesi, insanların neden hafta sonları Burdur’u bırakarak Isparta’ya gittiklerinin sorgulanması gerektiği vurgulanıyor. Bu düşünceyi savunanlar; Burdur’a AVM yapılması gerektiğini yinelerken, Burdur esnafının kendine yenilemesini gerektiğine dikkat çekiyorlar. Onlara göre; insanlar Isparta’ya ve diğer komşu illerimize gittiklerinde buldukları konforu, ihtiyaçlarını Burdur’da da karşılayan mekanlar oldukça, dışarıya gitme gereği duymayacaklar.

Kodlama : SadeMedia Interactive