Burdur'un Gölhisar ilçesinde, 29 Ekim'de gerçekleşen düğün töreniyle dünyaevine giren Büşra Vural ve Emre Şahin çifti, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümünde mutluluğu paylaştı. Gelin ve damat, Gölhisar'ın Fatih Mahallesi'nde yaşayan Emine Vural ve öğretmen Ahmet Vural'ın kızı Büşra Vural ile gurbetçi Fadime ve Mustafa Şahin çiftinin oğlu Emre Şahin olarak tanıtıldı. Düğün sabahı, davetliler düğün yemeğinde davul zurna eşliğinde "Ölürüm Türkiye'm" şarkısı ve "İzmir Marşı" ile karşılandı. Düğünün akşam bölümünde ise masalar Türk bayrakları ile süslendi.

Gelin Büşra Vural, "Cumhuriyet'in 100. yılı ile düğünümüzü birleştirdik. Çok güzel bir günde evleniyoruz. Gelen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Damat Emre Şahin ise, "Düğünümüze gelenlere çok teşekkür ederim. Mutluyuz" şeklinde konuştu.

Gelinin babası Ahmet Vural, "Çocuklarımızın mutlu gününde buraya toplandık. Cumhuriyetimizin 100. yılında çocuklarımızın mutlu gününde bir araya geldik. İnşallah çocuklarımız, cumhuriyetimiz devam ettiği sürece hayatlarını mutlu bir şekilde devam ettirirler" dedi. Damadın babası Mustafa Şahin de, "Çocuklarımızın bu mutlu gününü ve Cumhuriyetimizin 100. yılını birlikte kutlamaktan mutluyuz. Biz çifte bayram yaşıyoruz. Ne mutlu bize" şeklinde konuştu. Çiçeği burnunda çift ve davetliler, düğünde yöresel oyun havaları eşliğinde oynayarak Cumhuriyet Bayramı'nı da kutladılar.