GündemManşetSiyasetÜniversite-MAKÜCumhurbaşkanımız Erdoğan’ın destekleriyle hayata geçirildi

8 ay ago

Burdur’da geçtiğimiz günlerde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) spor yatırımları kapsamında hizmete soktuğu Otel (Lavanta Tepesi Hoteli) projesi, yerel gündemde ilgi çekmeye, gündem oluşturmaya devam ediyor.

MAKÜ’nün Örtülü mevkiinde İstiklâl Yerleşkesi’nde hayata geçirdiği büyük ölçekli fiziki yatırımlardan biri olan “Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi” Stadyum kompleksi ve beş yıldızlı Hotel ile öne çıkıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan’ın bundan üç yıl önce Burdur gezisinde, MAKÜ ziyaretinde bambaşka bir boyut kazanan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın ilgisi ve talimatlarıyla, Spor Toto’nun da maddi katıklarıyla inşa edilen Stadyum ve Hotel, MAKÜ ve Burdur için, turizm alt yapısı büyük bir fırsat olarak kabul ediliyor.

2006 yılında ilimizde kurulan MAKÜ’nün 13 yıllık sürede yatırımlarını yakından takip eden isimlerden biri olan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı yazılı açıklamada MAKÜ’nün hizmete giren Otel projesini ve Stadyumun da yer aldığı spor kompleksini değerlendirdi.

Açıklamasında, MAKÜ’nün bu iki büyük yatırımının hayata geçirilmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük rolü olduğunu hatırlatan Özçelik, siyasi iradenin, AK Parti iktidarının bu yatırıma sahip çıktığını vurguladı.

Milletvekili Özçelik, tesislerin inşaatlarının bitmesi ile birlikte birçok kulüpten kamp için taleplerin geldiğini belirterek, “önümüzdeki yıllarda birçok spor kulüplerinin ve takımların  kamp yapmaları, ulusal ve uluslararası müsabakalara hazırlıklarının Üniversitemizdeki bu tesislerde yapmaları için şimdiden girişimlerde bulunulmaktadır.” dedi.

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik’in konu hakkındaki açıklaması şöyle: “CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN BURDURUMUZA ve ÜNİVERSİTEMİZE HİZMETİ ve YATIRIMI HAYIRLI OLSUN. CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATI İLE 95 MİLYONLUK PROJEYİ ÜNİVERSİTEMİZE VE BURDUR’UMUZA KAZANDIRDIK”

2016 Yılında Burdur ziyaretlerinde yapılan sunum sonrasında Projelerin Burdur’a kazandırılması için talimat verildiğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik: “2016 Yılında Burdur’umuzu ziyaret eden Kıymetli Cumhurbaşkanımızın toplantı sonrası Konferans ve Sergi Salonunun arka odasında şahsımında bulunduğu görüşmede Rektörümüzün sunumları oldu.

Talimatları ile ve şimdiki Gençlik ve Spor Bakanımız M.Mehmet Kasapoğlu’nun Spor Toto Genel Müdürü olarak projesini takip ettikleri ve Cumhurbaşkanımızın “Üniversitelerin içerisinde içerisinde otel ve stadyumun bulunduğu en güzel Spor Kompleksi Tesisi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine Yapılsın “ Talimatı Vermiştir. 60 Milyonluk Tesisi Cumhurbaşkanımız yeterli bulmamış önce 80 Milyon’a daha sonra 95 Milyonluk Tesis olarak yapılması  projelerini bizzat kendisi takip etmiştir. Üniversitemize, Burdurumuza Hayırlı Olsun.” şeklinde açıklamada bulundu.

“TESİSLERDE KAMP ve ULUSAL ve ULUSLARARASI MÜSABAKA

HAZIRLIKLARI YAPILMASI İÇİN GİRİŞİMLER YAPILIYOR”

Tesislerin inşaatlarının bitmesi ile birlikte birçok kulüpten kamp için taleplerin geldiğini belirten Milletvekili Özçelik, “Önümüzdeki yıllarda birçok Spor Kulüplerinin ve Takımların  Kamp Yapmaları, Ulusal ve Uluslararası Müsabakalara Hazırlıklarının Üniversitemizdeki bu Tesislerde Yapmaları için Şimdiden Girişimlerde bulunulmaktadır.”

Kodlama : SadeMedia Interactive