Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamaları;

Her seçimde sandıktan zaferle çıkmayı başardık. Peki bu seçimi diğerlerinden farklı kılan nedir. 2002 seçiminde kuruluşundan henüz 15 ay geçmiş bir parti olarak siyasete yeni bir ses getirerek adım atmıştık. Bizim hayatımızda hiçbir seçim kolay olmadı, her seçime mücadeleyle girdik. 2023 seçimine dünyadaki krizlerin etkisi, karşımızdaki ucube ittifakın hezeyanlarıyla giriyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonunu inşa etme heyecanıyla hazırlanıyoruz.

ENFLASYONUN HIZLA DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRECEĞİZ

En büyük sorunumuz enflasyondu o da düşüşe geçti. Enflasyonun hızla düştüğünü hep birlikte göreceğiz. İnşallah enflasyonun, yüzde 50’lere, yüzde 40’lara, yüzde 30’lara düştüğünü göreceğiz. Çünkü enflasyona sebep olan tuzakları bozduk. Tedbirlerimizi aldık. Artık herkes Türkiye’nin faiz, kur ve enflasyonla teslim alınamayacağını gördü.

2023 SEÇİMİ İÇİN 14 MAYIS MESAJI

 Rahmetli Menderes, 14 Mayıs 1950’de “yeter, söz milletindir” diyerek seçime girmiş ve büyük bir zaferle çıkmıştır. Söz de karar da milletindir diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz. Sözü de kararı da geleceğini de millete bırakmak istemeyenlere rağmen Türkiye Yüzyılını başlatacağız. 

6’lı masa gel deyince gelecek, git deyince gidecek başkanlara alışmış. Cumhurbaşkanını da öyle tasavvur ediyorlar. Her hafta bir yenisini sergiledikleri kavgalarıyla, ayak oyunlarıyla milletmize bir çeşit dejavu yaşatıyorlar. Gençlere de eskiden siyasetin nasıl yapıldığını gösteriyorlar. Karşımızda gerçekten ibretlik bir tablo var. Meclis’tan meydan okuyorum, ne yaparsanız yapın eskiden başaramadınız, yine başaramayacaksınız. Benim miletim artık tüm oyunlarınızı çözdü. Bu millet sizin numaralarınızı tanıyor. 

İnşallah 2023 seçimlerinde milletin görevlendirmesiyle yine karşınızda olacağız. 

 Bunlar milletin tüm çıkarlarını tehlikeye atmaktan çekinmiyor. Biz terörle mücadele ederken düşmanın değirmenine su taşıyanları iyi hatırlıyoruz. Biz darbecilerle mücadele ederken verilen mücadeleye tiyatro diyenleri gayet iyi hatırlıyoruz. Yatırımcılara ülkeye gelmeyin çağrısı yapanları da gayet iyi hatırlıyoruz. Kaynak: Haber Global