ManşetSiyasetCUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; Deniz Kurt ismini açıkladı

2 sene ago

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde AK Parti’nin ilk etapta 40 il’de belirlediği belediye başkan adaylarından biri de Burdur oldu.

Geçtiğimiz Cuma günü kulislere bir anda düşen Deniz Kurt haberi 24 Kasım 2018 Cumartesi günü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla doğruluk, kesinlik kazandı.

Erdoğan İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde içinde Burdur’un da bulunduğu 40 il’in belediye başkanlarını kamuoyunu açıkladı, yerel seçim hedeflerini dile getirdi. İstanbul’daki aday tanıtım toplantısına Deniz Kurt, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, İl Başkanı Volkan Mengi, Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci ve Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı ile birlikte katıldı.

AK Parti Burdur heyeti ve başkan adayı Deniz Kurt, İstanbul dönüşü Cumartesi gecesi il başkanlığı önünde coşkuyla karşıladı. Tebrikleri kabul eden Kurt, il başkanlığında yaptığı açıklamada, Teşkilat olarak yerel seçimlere hazır olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Burdur Belediye Başkanlığını kazanacaklarına söz verdiklerini belirten Kurt, “Cumhurbaşkanımızın sizlere selamları var. Burdur üzerinde hassasiyetle duruyor. Biz de kendisine beş yıl önce bıraktığımız emaneti geri alacağımıza sizler adına söz verdik. İnşallah Allah’ın izniyle belediye başkanlığını alacağız. Bu seçimi kazanacağımıza inanıyorum. Sizlere de çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi de adaylarını bağırlarına bastıkları için Teşkilat üyelerine teşekkür ederek “Deniz, kardeşim yetkiyi aldı, İnşallah sizlerin sayesinde emaneti geri alacak.” ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Mengi AA’ya yaptığı değerlendirmede de; Deniz Kurt’un AK Parti Teşkilatlarından gelen bir isim olduğunu, Teşkilatta başkan yardımcılığı görevini yürüttüğünü, Kurt’un aday gösterilmesinin, teşkilatında ve kendisinde büyük bir sevinç yarattığını ifade eden Mengi, “Siyasete yabancı olmayan, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan, halkla ilişkileri iyi, insanımızın gönlüne dokunan mütevazı bir arkadaşımız.

Deniz Kurt güçlü bir aday.Onunla beraber kazanacağımıza yürekten inanıyoruz. Bize düşen teşkilatımızı adayımızla hareketlendirmek. Aşkla şevkle bu mücadeleye bugünden itibaren başlayıp 31 Mart gecesine kadar hiç durmadan bütün gücümüzle çalışıp zafere ulaşacağımıza inanıyorum. Biz sadece fen işleri yapan bir belediye başkanı adayı beklemiyoruz. Şehrin bütün sorunlarına bilen, şehri geliştiren, şehre ekonomik vizyon katan bir belediye başkanı adayı profili çizeceğiz. Tüm vatandaşlarımız seçim çalışmalarında bunları görecek inşallah.” şeklinde konuştu.

Deniz Kurt

Deniz Kurt, 1978’de Isparta’da doğdu. Ege Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan Kurt, 2012 yılında AK Parti Burdur İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Kurt Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olan Kurt, Burdur Sanayici ve İş Adamları Derneği (BUSİAD) Başkanlığı görevini yürütmekte…

Kodlama : SadeMedia Interactive