ManşetSiyasetCumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan Burdur’da; “YENİ SİSTEM ROL MODEL OLACAK”

2 sene ago

2015 yılında 7 Haziran genel seçimlerinin yenilenme kararından sonra 1 Kasım 2015 genel seçimi öncesinde kurulan Seçim Hükümeti’nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görevlendirilen, şimdi de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Başşdanışman olarak görev yapan hemşehrimiz Aşyşen Gürcan,  4 Haziran Pazartesi günü memleketi Burdur’da idi..

Burdur’dan hiçbir zaman kopmadığını, Burdur ile gönül bağının hep sürdüğünü, Burdur’a her gelişinde duygulandığını, hatıralarının canlandığını belirten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, 24 Haziran seçimlerinden sonra uygulamaya girecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Gürcan, “İnanıyorum ki bu sistem, sadece Türkiye’nin değil, Türkiye’nin komşularının, Türkiye’ye umut bağlamış ve Türkiye’deki liderliğin kendileri için anlam ifade ettiğine inanan nice Afrika, Orta Asya ve Latin Amerika ülkesinin bir tür rol modeli olacak” ifadelerini kullandı.

Eski Bakanlardan Gürcan, memleketi Burdur’da AK Parti Burdur İl Başkanlığınca düzenlenen iftar programında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ege Lokantası’nda gerçekleşen programda seçim sürecini değerlendiren, 24 Haziran’da yapılacak seçim sürecinin bir düğün havasında geçtiğini belirten Gürcan, “Yeni bir dönem olacak. Çünkü 2017’de Türkiye karar verdi ve dedi ki ‘Ben yeni bir yönetim modeli denemek istiyorum.’ Geçtiğimiz diğer yönetim modelinden daha çok bizi şahlandıracak bir model. Bu model referandumla kabul edildi” diye konuştu.

Gürcan, yeni sistemin başarısının hayata geçirilmesiyle alakalı olduğunu dile getirerek şunları kaydetti:

“İnanıyorum ki bu sistem sadece Türkiye’yi değil, Türkiye’nin komşularının, Türkiye’ye umut bağlamış ve Türkiye’deki liderliğin kendileri için anlam ifade ettiğine inanan nice Afrika, Orta Asya ve Latin Amerika ülkesinin bir tür rol modeli olacak. Dolayısıyla ben bunun bu kadar dua alan bir ülkenin geleceğinin bir şahlanışı olduğuna inanıyorum. Bu şahlanışta ahlakı, erdemi, fazileti unutmamalıyız. Bu şahlanışta iradeden vazgeçmemeliyiz. Yani yapacağımız her neyse onu ertelemeksizin yapmak ve bunu yaparken de ‘Dünya beşten büyüktür’ derken nasıl cesur isek o cesaretle yolumuza devam etmeliyiz.”

Kodlama : SadeMedia Interactive