GündemManşetCumhur İttifakı Burdur’dan Ayasofya Cami İçin Vatandaşa Lokma İkramı

3 ay ago

Cumhur İttifakı Burdur’un ortakları AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkan Yardımcısı Abdurrahman Arıkan, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Yardımcısı Adnan Kaya, AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, Milliyetçi Hareket Partisi Burdur Merkez İlçe Başkanı Salih Özparlak, AK Parti Burdur İl Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı ve her iki parti teşkilat mensupları ve vatandaşların yoğun katılımıyla Ayasofya Camii olması üzerine Burdur halkına lokma dağıtımı gerçekleştirildi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından  Ayasofya’nın Diyanet İşlerine Başkanlığı’na  devredilip, ibadete açılmasına karar verildiğini duyurmasının ardından Cumhur İttifakı’nın ortakları Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanlıkları 11 Temmuz 2020 Cumartesi günü  Cumhuriyet Meydanı’nda lokma dağıtımı gerçekleştirdi.

Lokma dağıtımı öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Yardımcısı Abdurrahman Arıkan ile Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur İl Başkanı Volkan Mengi basın mensuplarına açıklama yaptılar.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Yardımcısı Abdurrahman Arıkan; “Bizler yargının bağımsızlığına inanan insanlarız. Geçmişten beri kültürümüzde bu vardır. Ayasofya Türk Milletinin sinesinde bağrında özel bir mabettir. Cami olarak tekrardan açılmasına müteşekkiriz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun diyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, genel başkanımız Devlet Bahçeliye teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’de açıklamasında; “İstanbul gerçekten ikinci bir defa fetih yaşıyor. Seksen altı yıldır mabedimiz müze olarak kullanılıyordu. Ama Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Devlet Bahçeli’nin desteği, Cumhur İrtifakının kararlılığıyla bugün hamt olsun Ayasofya Özgürlüğüne kavuştu. Cemaatiyle buluşuyor. Bizim gönlümüzü Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli yine feth etti yine. Biz millet olarak, teşkilatlar olarak, 2 liderimizin de arkasında bu büyük mücadelenin verilmesine hem şahidiz, hem desteğiz. İnşallah nice devrimler, nice İnkılaplar Cumhur irtifakının öncülüğünde hem Ak Parti teşkilatları, hem de ülkücü, MHP’li kardeşlerimizle beraber daha bir çok işler başaracağız. Ülkemizin önü açık, hem Dünya’da hem de bölgemizde bu bir işarettir. İnşallah Ayasofya’nın özgürlüğüyle beraber İsrail’in işgali altındaki mabetlerinde özgürlüğün önünü açacaktır. Mescid-i Aksa’yı da özgürleştireceğiz. Duamız, ümidimiz orada da var. Bunu inşallah hep beraber gerçekleştireceğiz. Dünya’da nerede zulüm varsa Türk’ün kılıcı, Türk’ün adaleti gelecek ve oraları tekrar darmadağın edip özgürlüklerine, mazlumların özgürlüğüne ön açacağız. Bizler tekrar Cumhurbaşkanımıza ve Devlet Bahçeliye tekrar teşekkür ediyoruz.  Bu günleri bizlere yaşattığı için, gösterdiği için. Rabbim onlara uzun ömürler versin. Güç kuvvet versin” ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından vatandaşlara lokma dağıtımı gerçekleştirildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive