EğitimManşetBurdur’da ÇODEM sergisi; YETENEKLİ ELLER

3 ay ago

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sevim Zekai Piribaş Çocuk Destek Merkezinde kalan çocukların el işi, takı tasarım, resim gibi yaptıkları faaliyetlerden oluşan sergi açılışı  Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Açılışa; Vali Hasan Şıldak, Hanımefendi Fatma Nur Şıldak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Alb. Orhan Kılınç, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Güven, ÇODEM Müdürü Canan Yüksel, daire müdürleri, Siyasi Parti İl Temsilcileri,  Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri ve Çocuk Destekleme Merkezi’nde kalan çocuklar katıldı.

Vali Hasan Şıldak ve beraberindekiler açılış kurdelesinin kesiminin ardından sergiyi dolaşarak, çocuklardan yaptıkları el işleri ve resimler hakkında bilgiler aldılar.

ÇODEM Sergisiyle ilgili açıklamalarda bulunan Vali Hasan Şıldak, “İlimizde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Destek Merkezimiz tarafından gerçekleştirilen bir sergi faaliyetini birlikte açılışını yaptık. Ben öncelikle Sayın İl Müdürümüze ve ÇODEM Müdürümüze çok teşekkür ediyorum, çok başarılı bir çalışma tabi ki bu çocuklarımız, kız çocuklarımız bize emanet edilen, devletimizin himaye altına aldığı çok da başarılı çocuklarımızdır. Onların bir el uzatıldığında, ne kadar toplum için faydalı girişimlerde bulunabileceklerini, ne kadar yetenekli olduklarını, başarılı olduklarını yeter ki onlara ilgi alaka gösterilen bir kurumun çatısı altında sıcak bir yuvada onları ağırlamanın, onlara fırsat tanıdığını hep birlikte gördük.

Ben her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum gerçekten ilimizdeki çocuk destek merkezimiz ülkemizin en başarılı, en beğenilen Bakanlığımızın da takdir ettiği bir kurumdur. Kurum Yöneticimiz Canan Hanım başta olmak üzere bütün personelini tebrik ediyorum.

Oradaki çocuklarımıza eğitimlerle sahip çıkıyorlar ve onları geleceğe, topluma hazırlıyorlar, topluma faydalı, kendileri ile barışık bir birey olarak devletine, milletine faydalı insanlar olarak yetiştiriyorlar. Bu faaliyette bunu gösterdi, oynadıkları halk oyunlarından, hazırladıkları el emeği ürünlere kadar tavır, davranışlarına kadar, kıyafetlerine kadar örnek bir Türk Genç Kızı motifi oluşturuyorlar. Hepsine ayrı ayrı tebrik ediyorum, gözlerinden öpüyorum. Gerçekten biz de onların en iyi şartlarda, orada barınmaları, eğitim al-maları için hassas davranıyoruz.  Bu şekilde ilimizde de güzel bir kaynaşma örneği oluştu. Devamını şu an konuştuk, devamını Gençlik Haftasında da tekrarlayan bir faaliyetle ilimizde gerçekleştirecekler, renk kattılar, kendilerini tebrik ediyorum. Sizlere de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive