EğitimManşet“Çocuklarımız özel, ama sizler de özelsiniz!”

2 sene ago

Burdur Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu, Okul Aile Birliği Başkanı Eylem Selcan Tuncel, özel çocukların anneleri için Burdur Öğretmenevi’nde 29 Kasım 2018 perşembe günü moral günü etkinliği düzenledi.

Etkinliğe; Vali Hasan Şıldak’ın eşi Fatmanur Şıldak, özel çocukların anneleri ve Özel Eğitim’in okul kadrosu, bayan öğretmenleri katıldı.

Okul Aile Birliği Başkanı Eylem Selcan Tuncel; “Bizim çocuklarımız özel ve sürekli çocuklarımızın yanında olmamız lazım. Onlardan ayrılamıyoruz. Ne yaparsak onlarla yapmaya çalışıyoruz. Annelerin de özel bir güne ihtiyacı olduğunu düşündük. Bu ihtiyacı karşılamak amaçlı birlikte olalım, eğlenelim istedik. İnşallah bundan sonra da devamı gelir. Hepimiz için birer moral olsun dedik” diye konuştu.

Dezavantajlı gruplarla yakından ilgilenen Hanımefendi Fatmanur Şıldak; “sizin yaşadığınız duyguları yaşamamız mümkün değil, onu özellikle belirteyim. Hep ben empati yapmaya çalışıyorum. Çocuklarımız özel, ama sizler de özelsiniz. Yaptığınız çok büyük fedakârlık ve sabır işi. Ama sevgi olmadan da bu işlerin olmadığını da biliyorum. Ben ve Vali Bey, çalışma arkadaşlarımız, onların eşleri şunu bilmenizi istiyoruz, sizin ve çocuklarınızın yanındayız. Dokunmak istiyoruz, elimizde sihirli bir değneğimiz de yok bunu biliyoruz. Sizler de, bizleri yönlendirirseniz çok sevinirim. Öğretmenlerimiz çok fedakârlar. Çocuklarımızla bir arada olmak açıkçası beni de çok mutlu ediyor. Sizlerle, çocukların olmadığı bir ortamda bir arada olmak ve sizlerin sorunlarını dinlemek istediğimiz bir şeydi. Bugünkü moral gününüz bu açıdan çok güzel oldu. Bunu düşünen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu tür günleri sıklaştırın. Bu tür paylaşma, kaynaşmaların etkilerini biliyoruz. Kendinizi ifade edin, bizler her zaman yanındayız” diye konuştu.

Özel çocukların anneleri Fatmanur Şıldak’a taleplerini yönelttiler ve kendilerine olan yaklaşımları ve ilgilerinden dolayı teşekkür ettiler.

Kadın velilerin kendi hazırladıkları ikramlar ve eğlence moral gününe ayrı bir renk kattı.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive