EğitimManşetÇocuklar trafik kurallarını eğlenerek öğrenecekler

4 sene ago

Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Burdur’da imar planı içerisinde bulunan bölgelerde alt ve üst yapı çalışmaları ile hızlı bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

Ramazan ayı içerisinde bile Burdur’un çeşitli bölgelerinde aralıksız kaldırım, yol ve drenaj çalışmalarını sürdüren Burdur Belediyesi Fen işleri müdürlüğü kültür merkezi inşaatı yanına yaptığı trafik eğitim pisti için de hummalı bir çalışma sergiliyor.

Daha önceki yıllarda okul bahçelerine yapılan trafik eğitim pistlerinin haricinde yapılan geniş çaplı trafik eğitim pisti tamamlandığı zaman küçük yaşta çocukların trafik eğitimi almalarında önemli rol oynayacak.

Konu hakkında bilgi veren Burdur Fen İşleri Müdürü Abdullah Sartekin; “Fen İşleri Müdürlüğü olarak imar planı içerisinde bulunan bölgelerde alt ve üst yapı çalışmaları, rutin kaldırım ve drenaj çalışmalarımız dışında, kışla mahallesine düğün salonu yapımı, kale kapı caddesinde yayalaştırma çalışmaları ve kültür merkezi inşaatı önünde trafik eğitim parkı çalışmalarımız var. Özellikle trafik eğitim pistimiz çok kapsamlı olacak. Çocuklarımız burada eğlenerek trafik eğitimi alacaklar” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive