GündemManşetAK Parti’li Meclis Üyesi Cihat Çavuşoğlu’ndan, Burdur Belediyesi’ne ‘bütçe eleştirisi’

6 ay ago

AK Parti Burdur Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Cihat Çavuşoğlu,  yaptığı yazılı basın açıklamasında Burdur Belediyesi’nin bütçesini eleştirdi.

“2019 yılı tahmini bütçe, halkımızı kandırmaca şişirilmiş bir BALON BÜTÇE’sidir” ifadelerini kullanan Çavuşoğlu, “Burdur Belediyesi 2019 yılı için hedeflenen tahmini bütçe rakamı yaklaşık 148.000.000,00₺ idi. Ama 6 Mayıs 2020 tarihinde Belediye Meclisi olağanüstü toplantısın da gördüğümüz üzere 103.000.000,00₺ ile kesin hesabı gerçekleşmiştir. Burada geçen sene söylediğimiz gibi ‘2019 yılı tahmini bütçe halkımızı kandırmaca şişirilmiş bir BALON BÜTÇE’sidir’ söylemimize üzülerek görüyoruz ki maalesef gerçekleşmiştir.

“103 milyonluk bütçenin en önemli müdürlüğü olan Fen işleri Müdürlüğü mal ve hizmet alımı olarak sadece 8,5 milyon ₺ harcama yapmıştır. Halbuki şehre yatırım yapan bir Belediyenin Fen işleri Müdürlüğüş belediye bütçesinin %35-40 oranında sadece mal ve hizmet alımı oluşturmalıydı. Çünkü şehrimizin yapılacak daha çok yatırımı, yolu ve alt yapı işi vardı. Ama bunun yanında nüfusu yaklaşık 100.000 olan şehir merkezimizin belediye özel kalem müdürlüğü ve kültür müdürlüğünün eğlenceye ve reklama harcadığı para 6,6 milyon Türk Lirasıdır. Neredeyse fen işleri müdürlüğünün mal alım ve yatırımları ile aynıdır. Reklama dönüştürülen bir belediye anlayışla karşı karşıyayız” eleştirilerini yönelten Çavuşoğlu, açıklamasında bazı alım tercihlerinden örnek vererek, Belediye yönetiminin yaklaşımını tenkit etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive