EkonomiGündemManşetÇİFTÇİ BORÇLARINA ERTELEME

4 hafta ago

“ÜRETİCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ile Yasin Uğur yaptıkları ortak açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen çiftçi borçları hakkında kamuoyunu bilgilendirdiler.

Üretim sektörüne desteklerin devam ettiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da açıkladığı gibi çiftçilerimizin Mayıs ve Haziran aylarında vadesi gelecek Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan Hazine destekli kredi geri ödemelerinin faizsiz olarak 6 ay ertelenmesini Hükümetimiz tarafından sağlanılıyor. AK Parti Hükümetlerimizin temel önceliği üretimdir. Üreterek kazanmaya, varlığımızı daha da diri tutmaya ve milletimize hizmet etmeye kararlıyız.” dediler.

“ÜRETMEYE HATTA DAHA ÇOK ÜRETMEYE DEVAM ETMELİYİZ”

Üreten ve çalışan çiftçilerin her zaman yanında olmaya devam edeceklerini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur; “Burdur’umuz tarım ve hayvancılık şehridir. Özveriyle gecesini gündüzüne katarak çalışan çiftçilerimizin bu sıkıntılı süreçte nasıl fedakârlık yaparak üretim gerçekleştirdiğini hep birlikte görüyor ve destek olmaya devam ediyoruz. Bu yaşanan süreçte, tüm dünya da gıdada arz sıkıntısı yaşarken, Ülkemizin sıkıntıya düşmemesi şüphesiz üreticilerimizin gayretindendir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Bakanlarımızın almış oldukları tedbirler sayesinde bu salgın illetini en az hasarla atlatabilmek için topyekûn bir gayret içindeyiz. Bu nedenle üretmeye hatta daha çok üretmeye devam etmeliyiz. Üreticilerimizin yaşamış oldukları sorunlarda Milletvekilleri olarak bizler de çözüm üretmek için çalışmalarımızı gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundular.

Kodlama : SadeMedia Interactive