EkonomiManşetÇiçek Konfeksiyon, kız çocuk abiyelerinin seri üretimini gerçekleştiriyor

4 sene ago

Şehrimizde Yukarı Pazar’da çocuk giyim mağazası olarak hizmet veren Çiçek Konfeksiyon Burdur’da bir ilk’i gerçekleştirerek çocuk abiyeleri üretimine de başladı.

Yaklaşık bir yıl önce dikim atölyesini faaliyete geçiren Çiçek Konfeksiyon ve Kostüm Mağazası, bünyesinde çalıştırdığı beş bayan terzi ile 0-16 yaş arası kız çocuk abiyelerinin seri üretimini gerçekleştiriyor.

Çiçek Konfeksiyon ve Kostüm Mağazası işletmecisi Osman Çiçek; “Çocuk abiyelerinde seri üretime yaklaşık bir yıl önce başladık. Daha önceki yıllarda biz de kendi mağazamızda sattığımız ürünleri dışarıdan toptancı ve bayilerden alıyorduk. Şimdi abiyelerimizi kendimiz üretiyor, toptancı ve 240 bayi’ye biz veriyoruz. 0-16 yaş arası abiye modelleri belirleniyor ve 5 bayan terzimiz tarafından bir modelden 1500-2000 arası kıyafet hazırlanıyor. İstanbul, İzmir, Denizli, Bursa gibi büyük illerimizde bulunan bayilere ve toptancılara veriyoruz. Kendi mağazamızda da satıyoruz. Müşteri istediği bedeni istediği sayıda alabiliyor. Burdur’da bir ilk’i başardık. Burdur’da bir istihdam kapısı oluşturduk. Ayrıca Burdur’un adını da duyurmuş oluyoruz. İnsanlar hazır giyimin ya da abiyelerin sadece büyük şehirlerde büyük atölyelerde üretilebileceğini sanıyorlar. Ama biz bunu Burdur’da başardık. Burdur’da kaliteli konfeksiyon üretimi yapılabileceğini kanıtladık. Abiyelerimizden bizden alış-veriş yapan tüm bayilerimiz, toptancılarımız ve mağazalar çok memnun. Biz üretimimizi ileri yıllarda daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Filiz ERYILMAZ

 

Kodlama : SadeMedia Interactive