ManşetSiyasetCHP’nin ‘adalet’ yürüyüşü

3 sene ago

Enis Berberoğlu’nun tutuklanma kararını protesto için CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun 15 Haziran 2017 tarihinde Ankara’dan başlattığı protesto yürüyüşüne; CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve CHP İl Başkanı Barış Ayten’de katıldı.

CHP İstanbul Milletvekili, gazeteci Enis Berberoğlu’nun, yargılandığı MİT TIR’ları davasında önceki gün 25 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklanmasının ardından tepkiler gelmeye devam ediyor…

Enis Berberoğlu ile ilgili karara en büyük tepki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. CHP, kararı protesto etmek için yürüyüş kararı aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki partililer, dün Ankara Güvenpark’tan yürüyüşe başlayarak, Berberoğlu’nun tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi’ne kadar yürüyüş yapmayı planlıyor.

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler Eryaman’da bulunan hipodromda ilk geceyi geçirerek. Kılıçdaroğlu burada çadırda kalacak. Yarın sabah ise Bolu yolunda, yürüyüşüne devam edecek. Yürüyüşün 23. günde ise Maltepe Cezaevi’nde son bulması planlanıyor.

KILIÇDAROĞLU: YÜRÜYÜŞÜMÜZ ADALET GELİNCEYE KADAR DEVAM EDECEK

Kılıçdaroğlu Güvenpark’ta kısa bir açıklama yaparak “Kendi ülkemizde gazetecilerin, milletvekillerinin hapiste olmasını istemiyoruz.

Bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Bunun için yürüyüşümüzü başlatıyorum. Bu ülkeye adalet ya gelecek, ya gelecek. Çocuklarımızın geleceği için hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Bu yürüyüş kutlu bir yürüyüştür. Hapishaneleri tıka basa dolu olan bir ülkede adalet olmaz. Adalet, adalet, adalet. 20 Temmuz darbesi yapanları istemiyoruz. Yürüyüşümüz adalet gelinceye kadar devam edecek. Özgürlük istiyoruz. Herkes için adalet istiyoruz. Adaletin olmadığı yerde insan olmaz. Hepinize teşekkür ediyorum değerli arkadaşlar.” şeklinde konuştu

BURDUR’DAN DA DESTEK VAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a yapacağı yürüyüşü desteklemek ve yürüyüşe katılmak için CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ecz.Ali Orkun Ercengiz ve CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten’de Ankara’daki protesto yürüyüşüne katıldılar. Göker, Ercengiz ve Ayten sosyal medya hesaplarından paylaşımlarında yürüyüş fotoğraflarını takipçileriyle paylaşırken, Enis Berberoğlu ile ilgili karara tepkilerini de dile getirdiler.

Kodlama : SadeMedia Interactive