ManşetSiyasetCHP’NİN 2019 YEREL SEÇİMİNDE, BURDUR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI; ALİ ORKUN ERCENGİZ

1 sene ago

2019 Mart yerel seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il belediye başkanlarını da belirlemeye başladı. CHP’nin illerde açıkladığı ilk adaylardan biri de Burdur Belediye Başkanı adayı oldu.

CHP’nin Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında 14 Kasım 2018 Perşembe günü yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısında dört il’in Balıkesir, Yalova, Burdur ve Giresun illeri belediye başkan adayları ilan edildi.

2014 yılında Burdur siyasetinin genç bir yüzü olarak CHP saflarında aktif siyasete giren 2014 yerel seçimlerinde Burdur Belediye Başkanlığı görevine seçilen Eczacı Ali Orkun Ercengiz, 2019 mahalli seçimlerinde de CHP’nin Burdur Belediye Başkan Adayı oldu.

BAŞKAN ERCENGİZ’DEN İLK DEĞERLENDİRME

Burdur Belediye Başkanı ve CHP’nin başkan adayı Ali Orkun Ercengiz yaptığı kısa açıklamada, adaylığının açıklanmasını şu sözlerle değerlendirdi:

“Aday Adaylığı müracaatımızı yapmıştık. Parti Merkez Yürütme Kurulumuz ve Parti Meclisimiz adaylığımızı onayladı. Geçen 4,5 yıl içerisinde Burdur daha iyi nasıl yönetilebilir, yaptıklarımızla ortaya koyduk. Yeni dönemde de insan odaklı, merkezine insan koyan, çağdaş yaşanabilir bir kent için halkımızın karşısına projelerimizle çıkacağız. Eğer halkımız teveccüh gösterip bize yeniden görev verirse elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

Kodlama : SadeMedia Interactive