ManşetSiyasetCHP’liler Burdur’da referandum için, saha çalışmalarından memnun

3 sene ago

18 maddeden oluşan Anayasa değişikliği paketine, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine karşı çıkan, ‘hayır kampanyasının’ en güçlü aktörlerinden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) etkili, yoğun bir seçim çalışması yürütüyor. CHP Burdur İl Örgütü, bir yandan CHP’nin ağır toplarını ilimizde konuk ederken bir yandan da köy ve ilçe gezileriyle sahada boy gösteriyor…

İlçe ve köy gezilerini sürdüren CHP ekibi önceki gün ilimizin batısında Karamanlı bölgesinde idi… Manca, Kayalı, Kılavuzlar, Kağılcık köylerinde vatandaşlarla buluşan CHP’liler, halka hayır oyu vermesi çağrısında bulundular.

Köy gezilerini ve izlenimlerini sosyal medya ortamında takipçileri ile paylaşan CHP İl Başkanı Barış Ayten, Karamanlı köylerinde pancar tarlalarında çektirdiği fotoğraflarla birlikte “Köylerimizden, Tarlalardan, Yaylalardan, Manca, Kayalı, Kılavuzlar, Kağılcık köylerimizden emekçilerimizden HAYIR’lı haberlerimiz var. Cumhuriyete sahip çıkacağız” ifadesini ekledi.

CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten ve beraberindeki CHP yöneticiler Burdur’u karış karış gezerek, Anayasa değişikliğine neden karşı çıktıklarını, getirilmek istenen yeni sistemin sakıncılarını, endişe ve kaygılarını dile getirip, vatandaşa aktarıyorlar…

CHP Burdur İl Örgütü yöneticileri saha çalışmalarından memnun… Söylemlerinin halk nezdinde karşılık bulduğunu belirten CHP’liler, “halkımız hayır oylarıyla cevabını verecek” iddiasında bulunuyor. Burdur’dan kesinlikle hayır oyu çıkacağını belirten CHP’li yöneticiler, “insanlarımız geçim sıkıntısı içersinde. Ekonomik sıkıntılar had safhada. Dış politika ha keza öyle, en zor günlerimizi yaşıyoruz. Avrupa’da yaşananlar, çöken Suriye politikamız, Suriye’de Rusya’nın ve Amerika’nın YPG/PYD’ye verdiği açık destek, ülkemizin giderek yalnızlaştığını ortaya koyuyor. Terör maalesef kanayana yaramız. Tüm bu sıkıntılar içersinde, böyle bir ortamda Anayasa değişikliği yapılmak istenmesinden, zamanlaması ve içeriğinden vatandaş rahatsız… Bunu seçim çalışmalarında rahatlıkla görebiliyor, gözlemliyoruz” dediler.

Kodlama : SadeMedia Interactive