Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur’da hekimlerin ve sağlık çalışanlarının, maaşlarının ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle iş bıraktığı eyleme katıldı. Sağlık Bakanı’nı göreve davet eden Göker, “Yükseltmeniz gereken Valilerin maaşlarıdır. Hekimleri mağdur etmeniz, sağlık çalışanlarını mağdur etmeniz, veriyoruz deyip de vermediğiniz ücretlerle insanlara bu karın, kışın ortasında greve mahkûm etmeniz, onları hastalarla karşı karşıya getirmeniz insanlık dışı bir uygulamadır.” dedi.

Ülke genelinde olduğu gibi Burdur’da da hekimler ve sağlık çalışanları, maaşlarının ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Mehmet Göker’de eyleme destek verdi.

Göker, şunları söyledi:

“Sağlık Bakanı’nı göreve davet ediyorum”

“Aralık ayında Sağlık Bakanlığı’nın alelacele Meclise getirdiği ve yasalaştırdığı pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin lira civarında ek ödeme yansıtacağı yasası daha sonra bu yasanın maliyet hesabı yapılarak emekli bir doktorun, mevcut Vali’den fazla alacağı gerekçesiyle yasalaşmış olan bir kanunu geri çekti. Komisyonda dile getirdiğimiz gibi hekimlere vermeyi düşündüğünüz ücreti verin. Yükseltmeniz gereken Valilerin maaşlarıdır. Hekimleri mağdur etmeniz, sağlık çalışanlarını mağdur etmeniz, veriyoruz deyip de vermediğiniz ücretlerle insanlara bu karın, kışın ortasında greve mahkûm etmeniz, onları hastalarla karşı karşıya getirmeniz insanlık dışı bir uygulamadır. Sayın Sağlık Bakanı’nı göreve davet ediyorum. Lütfen kovid verilerini açıklama bakanlığından vazgeçin sağlık çalışanlarına, hekimlere yönelik haklarını bir an önce temin edin.”

Muhammet Fatih Başcı