Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, geçtiğimiz günlerde AK Parti Burdur İl Başkanlığını ziyaret eden Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Salman Çoban’a tepki gösterdi. Milletvekili Akbulut, “Sen bu devletin memurusun eğer partiyi ziyaret edeceksen, parti ayırt etmeyeceksin. Siyaset yapacaksanız, görevinizden ayrılacaksınız ondan sonra siyaset yapacaksınız.” dedi.

BURDUR'DA ÖZEL,  TARİHİ GÜN... "Aziziye - Salda - Dirmil hattı" BURDUR'DA ÖZEL, TARİHİ GÜN... "Aziziye - Salda - Dirmil hattı"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, İl Başkanı Kadir Koç ve Merkez İlçe Başkanı İlyas Divarcı ile birlikte yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde AK Parti Burdur İl Başkanlığını ziyaret eden Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Salman Çoban’a tepki gösterdi.

Görüntü karşısında büyük utanç duyduğunu belirten Akbulut, açıklamasında şunları söyledi;

“Fotoğraftan utanç duyduk”

“Bizler göreve geldiğimiz günden beri her seferinde devlet memurlarının siyasete alet olmaması gerektiğini, ilimizdeki daire amirlerinin, daire müdürlerinin siyasete alet olmamaları gerektiğini, onların devlet memuru olduklarını ve tüm yurttaşlarımıza eşit hizmet götürmekle mükellef olduklarını her daim hatırlatmaya devam ettik, devam edeceğiz. Yalnız Cuma günü Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığında bir görüntüyü gördük ve bu anlamda bu görüntüden rahatsızlığımızı tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Aslında yaptığı uygulamaları beğendiğimiz, herhangi bir ilçemizde, herhangi bir köyümüzde, okullarımızla alakalı bir eksiklik olduğunda kendisine ilettiğimizde hızlı bir şekilde çözüm önerileri geliştirdiğini gördüğümüz, uygulamaları hakkında çok şikayetçi olmadığımız bir Milli Eğitim Müdürünün, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Burdur İl Başkanlığında bir fotoğrafını gördük ve bundan utanç duyduk.

“Siyaset yapacaksanız, görevinizden ayrılacaksınız ondan sonra siyaset yapacaksınız”

Geldim il başkanıma sordum, aynı gün CHP İl Başkanlığını ziyaret etti mi? ‘Hayır vekilim’ dedi. Olur ya il başkanımız partide yoktur, merkez ilçe başkanımız vardır, ona sordum. O da ‘hayır vekilim gelmedi’ dedi. Biz de şimdi buradan İl Milli Eğitim Müdürüne diyoruz, sen bu devletin memurusun eğer partiyi ziyaret edeceksen, parti ayırt etmeyeceksin. Adalet ve Kalkınma Partisi’ni ziyaret ettiysen işte burası Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi’ne de geleceksin. Milliyetçi Hareket Partisi’ne de gideceksin, İYİ Parti’ye de Saadet Partisi’ne de gideceksin. Sizlerin parti ayırmak gibi bir lüksünüz olamaz. Sizin özelinizde bütün daire amirlerine, daire müdürlerine buradan sesleniyoruz ki, siyaset yapacaksanız, görevinizden ayrılacaksınız ondan sonra siyaset yapacaksınız. Ne istediniz Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı’ndan bunu da kamuoyuna açıklayınız. Bir konuda şikayetiniz mi vardı? Herhangi bir atamada, herhangi bir görevlendirmede, bir yerlerden bir soru işareti mi gördünüz de gittiniz Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığı’ndan medet umdunuz. Tekrar ve tekrar uyarıyoruz. Devletin memurları, devletin tüm yurttaşlarına hizmet etmekle mükelleftir. Devletin tüm yurttaşlarının ödediği vergilerle maaş almaktadır. Bu anlamda idari müdürlere, devletimizde çalışan bütün memurlara diyoruz ki siyaseti bırakın bizler yapalım. Teşekkür ediyoruz, saygılarımızla.”

Kaynak: YENİ GÜN MEDYA