CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, “Belediye Başkanımız geldiği günden bu yana sayısız örneklerle Burdur Halkının parasına kuruşu kuruşuna sahip çıkmış birçok yapılan hizmette çok daha fazla ödemeler ile yapılacak işleri en asgari düzeyde tamamlamayı bilmiştir. Haksız yere devlet dairelerinde üst düzey görevlere getirilen eşiniz, kardeşiniz, dostunuz yerine atanamayan, iş bulamayan liyakat sahibi kişilerin kaybı olan maaşları sizlerden tahsil etmeli miyiz?” dedi.

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’nin bugün yaptığı basın açıklamasına cevap verdi.

Başkan Akbulut açıklamasında şunları söyledi;

“Çok saygıdeğer kamuoyu, çok kıymetli, hak yemez, etik kurallara gönülden bağlı siyasî iktidarın il başkanı kıymetli mevkidaşım bir açıklama yaparak, Burdur Belediyesinin bir iş akdinin sonlandırılmasıyla alakalı tazminata mahkûm edildiğini ve bu tazminatın sorumlular tarafından ödenmesi gerektiğini ve yerel muhalefet olarak takipçisi olacaklarını ifade etmiş. Ben de Ana Muhalefet Partisi’nin il başkanı olarak kendisine cevabımı şu şekilde vereyim. Belediye Başkanımız Geldiği günden bu yana sayısız örneklerle Burdur halkının parasına kuruşu kuruşuna sahip çıkmış birçok yapılan hizmette çok daha fazla ödemeler ile yapılacak işleri en asgari düzeyde tamamlamayı bilmiştir ve konuyla alakalı da resmî açıklamayı Burdur Belediyemiz yapacaktır. Peki garibanın, fakirin, fukaranın ve tüm Halkımızın ödediği vergiler ile Yılbaşından bu yana yaklaşık 65 milyar TL, sadece temmuz ayı için 23,4 milyar TL kur korumalı mevduat ile zenginin faizine ödediğimiz parayı da sorumlulardan tahsil etmemiz gerektiğini düşünüyor musunuz? Haksız yere devlet dairelerinde üst düzey görevlere getirilen eşiniz, kardeşiniz, dostunuz yerine atanamayan, iş bulamayan liyakat sahibi kişilerin kaybı olan maaşları sizlerden tahsil etmeli miyiz? Takdir Burdur kamuoyunundur.”