ManşetSiyasetCHP’de yeni Burdur İl Başkanı BARIŞ AYTEN iş başı yaptı

4 sene ago

‘92 YILLIK DEV ÇINARIN YENİ FİLİZLERİYİZ’

CHP’nin yeni il başkanı Barış Ayten,  23 Aralık 2015 Çarşamba günü CHP Burdur il binasında düzenlenen törenle görevi devraldı. Ali Özdemir’den görevi devralan Ayten’in ilk vaadi, ilçelerdeki oy oranlarını arttırmak oldu.

Kalabalık bir partili grubunun katıldığı törende, Eski İl Başkanı Ali Özdemir bir konuşma yaptı. CHP’nin Burdur’un demokrasi şöleni gibi kongre sürecini tamamladığını dile getiren Eski İl Başkanı Ali Özdemir, görevi devrettikten sonra CHP’nin bir neferi olarak görev yapacaklarını dile getiren, CHP Burdur eski İl Başkanı Ali Özdemir, “Parti içi demokrasi şölenlerimizi geçtiğimiz Pazar günü Burdur’da yaptığımız seçimle noktalandırdık. 2012 Mayıs ayında başladığımız Süleyman Erman’la birlikte görevimizi bir yerel seçim, iki genel seçim ve ön seçim gerçekleştirdik. 2012’de başladığımızda ‘2014 Burdur Bizim’ sloganıyla yola çıktık, bunu başardık ve 2015 yılı 7 Ocak’ında bu onurlu görevi üstlendim, arkadaşlarımla birlikte ve bu sürece iki genel seçimi ve bir ön seçimi birlikte yaşadık. Bu seçimlerde Burdur’umuzun tüm ilçelerini, köylerini adım adım gezdik, bu süreçte bizlere destek olan tüm partililerimiz, ilçe başkanlarımız, il genel meclisi üyelerimiz, belediye meclisi üyelerimize tek tek teşekkür ediyorum. Bugün de gençlik kollarından başlayıp, ilçe başkanlığı ve bugün de il başkanlığını devredeceğim genç başkanıma da ve yönetim kurulu üyelerine huzurlarınızda başarılar diliyorum. Bu süreçten sonra yine bizler, partimizin bir neferi olarak nerede görev düşerse orada olacağız. Birlikte olacağız. Birlik ve beraberliğimizi kaybetmeden Burdur’da yerel iktidarı nasıl aldıysak, genel iktidarı da alacağımıza inanıyorum” dedi.

‘BİR DİĞERİNİ PARTİNİN DIŞINA İTMEYE ÇALIŞIRSAK, PARTİYİ BÜYÜTME  HEDEFİNİN ÖNÜNE GEÇERİZ’

CHP İl Başkanı Barış Ayten ve ekibine başarılar dileyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de, CHP’nin partiyi büyütmek hedefinin olması gerektiğinin altını çizdi. Ercengiz; “Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin en eski ve en köklü partisi olarak her zaman demokrasi yarışını içine sindirmiş ve bu ülkenin bir emniyet sibobu olmuştur. Bugün olduğu gibi, bundan öncede ve sonrada içimizde hep yarışacağız, önemli olan bu yarışları sindirmek ve yarışlar bittiği zamanda da kol kola girebilmektir. Bir diğerini ‘bana yardım etmedi, destek olmadı’ diye bu partinin dışına itmeye, ötelemeye çalışırsak, kafamızdaki o partiyi büyütmek, ülke partisi olabilmek adına atılabilecek adımların maalesef önüne geçmiş oluruz. Bugün Burdur’da 21 aydır görev yapan bir belediye başkanı olarak, Cumhuriyet Halk Partisi ilkelerini ortaya koyan ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile birlikte halkın nasıl bir Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde mutlu ve refah içinde olacağını gösteren emareleri her fırsatta sizlerde sokakta gözlüyorsunuz. Partimizi büyütmek zorundayız. Yerelden genele gidecek iktidar il başkanlarımızın, ilçe başkanlarımızın önderliğinde partiyi bir bütün olarak tutabilecek, kimseyi yok saymayacak bir anlayışla olacaktır. Ben 29 yaşında il başkanı olan genç kardeşimin, sevgili il başkanımın, özellikle altını çiziyorum il başkanımın bundan sonraki süreçte kimseyi ötelemeden, ötekileştirmeden, yarışı bir yarış olarak bırakacağına, bunu bir seçim ama savaş olmadığına inancını sürdüreceğine inancım sonsuzdur. Bugünden itibaren Cumhuriyet Halk partisi en yakın seçim olan 2019 yerel seçimlerine hazırlanarak, iddiasını sürdürecektir. Yereli alamayan, geneli alamaz. Bunun için kol kola girmek zorundayız. Omuz omuza vermek zorundayız, bundan önce nasıl emek sarfedildiyse, daha fazlasını sarf ederek partimizi iktidara taşımak zorundayız” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Barış Ayten’i tebrik eden CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan, “Merkez İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu adına, CHP İl Başkanımız Barış Ayten ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diliyorum. Birlik ve beraberliğimizin bozulmayacağına hiç şüphem yoktur. Tekrar başarılar diliyorum” dedi.

Bugüne kadar kendisine destek veren tüm partililere teşekkür eden CHP İl Başkanı Barış Ayten: “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partide il başkanı olma onuruna haiz oldum, bu partide il başkanı şerefine nail oldum. Duyduğum mutluluğu ifade ederek konuşmalarıma başlamak istiyorum. Cumhuriyet Halk partisi Kuva-yi Milliye’den gelen bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi 92 yıllık bir çınardır. Hep ifade ettiğim gibi, 92 yıllık çınarın, yeni filizleriyiz” dedi.

‘SIKMADIK EL ÇALMADIK KAPI BIRAKMADIK, BIRAKMAYACAĞIZ’

Cumhuriyet Halk Partisi’nin en genç il başkanı olmanın büyük sevinci ve onurunu yaşadığını dile getiren İl başkanı Barış Ayten, “29 yaşında Cumhuriyet Halk Partisi’nin il başkanı olma şerefine eriştim. Türkiye’nin en genç il başkanı oldum. Beni il başkanı yapan sizlersiniz, sizlere huzurunuzda söz veriyorum. Sizleri mahcup etmeyeceğiz. Karınca gibi çalışacağız. Burdur’un 11 ilçesini adım adım gezeceğiz, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadık, bırakmayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin altı oklu bayrağını tıpkı Burdur merkezde olduğu gibi, bütün ilçelerimizde burçlara taşıyacağız. Buna olan inancım tamdır, Yönetim Kurulumdaki her biri birbirinden kıymetli üyelerimiz, gece gündüz Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet vereceklerdir. Kongre konuşmamda da söylemiştim, ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin evladıyım, 13 yaşından beri Cumhuriyet Halk Partisi’nin içindeyim. Çocukluğumu verdim çok mutluyum, gençliğimi veriyorum bu partiye bugün çok mutluyum, inşallah ölünceye kadar Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin duruşundan asla taviz vermeden partimizi başarıdan başarıya koşturacağız. Bu kalabalık Burdur kamuoyuna bir mesaj versin, birlik ve beraberlik içindedir, Cumhuriyet halk partisi iki belediye başkanı bir milletvekili, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve tüm ilçe örgütleriyle birlik ve beraberlik içindedir. İl örgütümüzün koordinasyonu içinde sosyal demokrat bir belediye başkanı, sosyal demokrat bir milletvekilinin ne kadar çalışkan olduğunu tüm kamuoyuna göstereceğiz, il örgütü olma sorumluluğundan hiçbir zaman geri adım atmayacağız ve ilçe başkanlarımızla Allah’ın izniyle Burdur’u hallaç pamuğu gibi sallayıp, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmalarına ardından eski İl Başkanı Ali Özdemir, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı Barış Ayten’i tebrik ederek, çiçek takdim ettiler.

Hacer ZEREN

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive