ManşetSiyasetCHP’DE SEÇİM HEYECANI BAŞLADI

5 sene ago

2015 yılı Haziran ayında yapılacak olan Milletvekili genel seçimlerine yedi ay kala ilimizde de siyaset ısınıyor… Seçimlerin iddialı partileri AK Parti, CHP ve MHP’de genel seçim öncesi aday adayları ortaya çıkmaya başlarken, bir yandan  partiler hazırlık çalışmalarını yürütüyor.     

AK Parti’de kongre sürecinde ilçe kongreleri tamamlanırken, 8 Şubat 2015 tarihinde il kongresi de yapıldıktan sonra gözler aday adaylarına çevrilecek. MHP’de ilimizde kongrelerini başlatıyor. CHP ise; kongreleri seçim sonrasına erteledi.

Genel seçim takvimi yaklaştıkça siyasi partilerin ilimizde yaptıkları organizasyonlar da dikkat çekmeye, daha yakından takip edilmeye başlandı. Siyasi kulislerin yakından izlediği  toplantılardan biri de geçtiğimiz haftasonu şehrimizde yapılan  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Danışma Toplantısı  oldu. Öğretmenevi Nurcihan Velicangil Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya,

CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Başkanı Süleyman Erman, Merkez İlçe Başkanı Barış Ayten, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri ile partililer katıldı.

Açış konuşmasını yapan İl Başkanı Süleyman Erman, geçtiğimiz günlerde basına yansıyan Milletvekili Aday Adaylığı niyetini doğrularken, Milletvekili olmak için yarışacağının sinyalini verdi. Partililere son kez il başkanı olarak hitap ettiğini söyleyen Erman, “13 Mart 2010 tarihinden bu yana 1718 gündür partimin başarısı için çalışıyorum. Bugüne kadar bize destek veren yol arkadaşlarıma teşekkür ederim. Mutlu ve güzel günler için umuda yolculuğumuz başlıyor. Burdurumuza hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. Erman konuşmasında AK Parti iktidarının 12 yılını da değerlendirdi.

Erman konuşmasında; özellikle sosyal medya üzerinden yapılan parti içi muhalefetten yakındı. ‘KLAVYE DELİKANLILARI’ benzetmesi yapan Er-man, klavye delikanlıları diye tabir ettiği kesimlerin ‘akşam eve gittiklerinde partiyi nasıl yıpratırız peşinde’ olduğunu ileri sürdü.

Konuşmasında, nöbetçi adaylık iddiasını ortaya atan Erman, “önümüzde yeni bir seçim var. Yine nöbetçi adaylar çıkacaktır. Ancak bunlar seçim zamanında ortaya çıkıyor seçimden sonra ise buhar olup ortadan kayboluyorlar” ifadelerini kullandı.

GÖKER’den ERMAN’a CEVAP GECİKMEDİ

Erman’ın ‘nöbetçi adaylar yine çıkar’ benzetmesine cevap sosyal medyadan geldi. Burdur Devlet Hastanesinde görev yapan, çeşitli dönemlerde Milletvekili Adayı ve Belediye Başkan Aday Adayı olan Opr. Dr. Mehmet Göker, facebook hesabından yaptığı açıklamada; ‘Evet Başkan haklısın; nöbet tutmak benim işim ve anlaşılan o ki yine nöbet zamanı. Haaa unutmadan söyleyeyim ki her baba yiğidin harcı değildir bir ideal uğruna nöbetçi olmak!’ ifadelerine yer verdi.

Erman’ın konuşmasından sonra kürsüye gelen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de 30 Mart seçimleri sürecinde yaşananları anlattı. Ercengiz “Herşeyden önce ailem başta olmak üzere tüm partililere bana ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne bu onuru yaşattığınız için teşekkür ederim” dedi.

Önseçimin günahıyla sevabıyla bittiğini ve arkasından seçimlerde Burdur’un10 yıl sonra sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile tanıştırmak için çok zor bir süreç yaşadıklarını ifade etti.

40 yıldır siyasetin içinde olduğunu 15 yıldır da Burdur siyaseti içerisinde olduğunu söyleyen Milletvekili Ramazan Kerim Özkan’da “3 dönem Burdur Milletvekilliği onurunu siz dostlarımın sayesinde yaşadık yaşamya devam ediyoruz. Burdur’umuzun sorunlarını a’dan z’ye Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dil olmaya, söz olmaya devam ediyoruz, edeceğiz.” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive