ManşetSiyasetCHP’de MEHMET GÖKER, KADİR KOÇ ve OKAN KURD Aday Adaylıklarını açıkladı

5 sene ago

Göker, Koç ve Kurd ilk aday adayları oldu

Erken seçim tarihinin belli olması ve seçim takviminin açıklanmasıyla birlikte 1 Kasım genel seçimi öncesinde aday adaylığı heyecanı başladı. Seçime katılacak partiler aday adaylığı müracaatlarını almaya başladı. Seçim takvimindeki en önemli aşamalardan biri 31 Ağıustos’ta kamu çalışanlarının istifası idi. Milletvekili aday adayı olan bürokratlar, siyasi partilerde görev yapan yöneticiler, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri için istifa tarihi 31 Ağustos 2015 son tarihti…

Bürokratların istifa sürecinden şimdi gözler aday adaylığı yarışına çevrildi. Partiler adaylarını 18 Eylül 2015 tarihinde bildirecek. Partilerin bu hafta içersinde aday adaylığı başvurularını kabul etmesinin ardından üç haftalık sürede aday listelerini şekillendirmeleri, kesinleştirmeleri bekleniyor.

Burdur’da seçimin en iddialı partilerinden Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) aday adayları belli olmaya başladı. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinin ikinci partisi, bir Milletvekili çıkarma başarısı gösteren CHP’de önseçim yapılmayacağı, daha önceki önseçim sonuçlarına uyularak yine aynı liste ile yeni seçime gidilme ihtimali yüksek beklenti olduğu için, aday adaylığı sürecinin son derece sakin geçmesi bekleniyor.

7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesinde ilimizde 11 aday adayının olduğu, 30 Mart’ta yapılan hakim huzurunda resmi önseçimle üç adayın belirlendiği CHP’de beklendiği gibi, ilk adaylık başvuruları ilk üç’e giren adaylardan geldi. CHP üst yönetiminin merkez yoklaması yöntemiyle Mehmet Göker, Kadir Koç ve Okan Kurd listesi ile Burdur’da1 Kasım’da yarışması bekleniyor.

Mehmet Göker, Kadir Koç ve Okan Kurd yaptıkları açıklamalarla 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olduklarını ilan ettiler.

İşte açıklamaları;

MEHMET GÖKER:

Neferi olmaktan her daim gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin aydınlık yüzü ve geleceğimizin teminatıdır. Partimizin ve ülkemizin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız inanç ve azimle, önce ülkemiz sonra partimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin AKP döneminde geldiği noktayla beraber, 7 Haziran’dan sonra yaşanan kaos ortadadır. Bu dönemde sadece elimizi taşın altına koymak yetmez! Ülkemizin bu karanlık düzenden kurtulması, çocuklarımızın daha güzel bir Türkiye’de yaşaması, anaların artık ağlamaması, işçinin, emekçinin, memurun, emeklinin, genç yaşlı herkesin Yaşanabilir Bir Türkiye’de nefes alması için partimizi iktidara taşımak zorundayız.

Hep birlikte mücadelemizi doruklara taşıyacağımız 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olarak, Burdur Halkından ve parti üyelerimizden aldığım destekle mücadeleme devam edeceğim.”

KADİR KOÇ:

“Ülkemizin ve Partimizin Kurucusu Ebedi Liderimiz ve Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere emanet ettiği iki büyük eseri olan ‘Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkeleri ışığında, sizlerden aldığım sonsuz destekle, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP Burdur Milletvekili aday adayıyım. Dürüst ve ilkeli siyasetten bir an olsun ödün vermeden, ülkemizde oluşturulmaya çalışılan kaos ortamından ve kandan beslenenlere ‘DUR’ demek için, ATATÜRK’ün bir öğretmeni olarak, parayla pulla değil, ilkelerle, doğrularla, dürüstlükle, umutla ve en önemlisi de SİZLERİN TERTEMİZ YÜREĞİNİZLE verdiğiniz desteklerinizle tekrar aday adayıyım. Gerek 2011 yılındaki aday adaylık sürecimde, gerekse 2015 yılında yapılan ön seçim ve genel seçimlerdeki adaylık sürecimde, desteklerini bir an olsun esirgemeyen başta ailem olmak üzere dostlarım, arkadaşlarım ve siz değerli BURDURLULARA yürekten teşekkür eder, çıktığım bu yolda tekrar desteklerinizi beklerim…”

OKAN KURD:

“Türkiye’nin kuruluşunda ve kurtuluşunda imzası olan Cumhuriyet Halk partisinde, 2008 yılında başlayan ve 3 dönem boyunda gururla onurla yaptığım CHP İlçe Başkanlığı ve 2015 yılında girdiğim Milletvekili önseçiminde önseçiminde üyelerimizin takdiriyle 3.Sıra Milletvekili Adaylığı onuru yaşatan Cumhuriyet Halk Partisi’nden, Türkiye sevdamız, Burdur sevdamız, CHP Sevdamız ve geleceğimiz olan çocuklarımıza Atatürk’ün izinde çağdaş yaşanabilir modern huzurlu bir Türkiye yaratabilmek için, kendimizi bu ülkeye feda etmek adına 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde yine onurla gururla Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili Aday Adayıyım. Saygılarımla.”

Kodlama : SadeMedia Interactive