ManşetSiyasetCHP’de il başkan adayı Recep Karakaya: “Deneyim ile mücadele ruhunu birleştireceğim”

5 sene ago

‘AYRIŞTIRMAK İÇİN DEĞİL BÜTÜNLEŞTİRMEK İÇİN ADAYIM’

Burdur CHP’de il başkanlığına adaylığını açıklayan ilk isim Recep Karakaya oldu. Bir dönem CHP Merkez İlçe Başkanlığı görevini de yürüten Karaya, “Hep birlikte el ele kol kola omuz omuza özgürlük türkülerini söyleyebilmek için buradayız. Bu nedenle ayrıştırmak için değil, bütünleştirmek için, yıkıcı değil yapıcı siyaset için, Deneyim ile mücadele ruhunu birleştirmek için buradayız.” Dedi.

Recep Karakaya’nın, il başkanlığını açıkladığı toplantıya, CHP İl Başkanı Ali Özdemir, Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan ve partililer katıldı.

Basın toplantısında, ilk açıklamayı yapan İl Başkanı Ali Özdemir, Karakaya’ya l başkanlığı kongresinde başarılar diledi. Recep Karakaya ise açıklamasında, tutuklanan gazetecilere ve terör olaylarına dikkat çekti. Karakaya; “Günümüzde Gazetecilerin, aydınların zindanlara atıldığı, terörün ve şiddetin günden güne arttığı, hukuksuzluğun olağanlaştığı bu baskı düzenine direnecek, tek örgütlü güç Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi.

Dayanışma duygusunun günden güne daha fazla önem kazandığı bir süreçten geçildiğini vurgulayan Karakaya; “Bizler bugün burada Burdur il örgütümüze en iyisini, en güzelini vermek için hazırız. CHP Burdur il başkanlığında , bugün bir uyumu temsil ediyoruz. Burada gördüğünüz gibi kadınıyla, genciyle yakaladığımız bu uyumu yarınlara taşıyacağız. Unutmamak gerekir ki CHP bağımsız, özgür bir Türkiye için verdiği mücadele ve kültürle eşsiz bir tarihsel güce sahiptir. Aldığımız bu gücün sorumluluğu ile Güçlü CHP, Güçlü Demokrasi, Güçlü Türkiye için buradayız.” Diye konuştu.

Karakaya, açıklamasını şöyle sürdürdü: ‘Bu onurlu mücadelemizde gücümüzü örgütümüzden aldığımız için buradayız, Yarınlarımızı çaldırmamak için buradayız. Gençlerin, kadınların ezilen sömürülen tüm yaşamların gücü için buradayız.

Hep birlikte el ele, kol kola, omuz omuza özgürlük türkülerini söyleyebilmek için buradayız. Bu nedenle ayrıştırmak için değil, bütünleştirmek için, yıkıcı değil yapıcı siyaset için, Deneyim ile mücadele ruhunu birleştirmek için buradayız. CHP’yi gerçek yerine çıkarmak, halkın partisi yapmak için buradayız. Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlığına, devrimlerine ve onun en büyük eserine canımız pahasına sahip çıkmak için buradayız. Birlik ve beraberlik içerisinde güçlü bir şekilde kongremizi gerçekleştireceğimizi düşünüyorum ve 20 Aralık’taki kongrede Cumhuriyet Halk Partili olmanın onur ve gururu ile Burdur il başkanlığına adayım.”

Açıklamanın ardından, CHP İl Başkanı Ali Özdemir, Recep Karakaya’ya çiçek verdi.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive