GündemManşetSiyasetCHP’de bütün dikkatler aday listelerine çevrildi (Burdur’da önceki önseçimin sonuçları geçerli sayılarak, aynı liste bekleniyor)

5 sene ago

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 1 Kasım 2015 tarihinde yenilenecek olan genel seçimler öncesinde Milletvekili aday belirleme yönteminde YSK’nın da onayının alınmasının ardından bütün dikkatler aday listelerine çevrildi. CHP’de Parti Meclisi’nin geçtiğimiz hafta sonu aldığı kararın YSK’ca onaylanması ile birlikte, erken seçim öncesinde önseçim yapmak yerine Genel Merkez yoklaması ile adayları belirleme fikri ağırlık kazandı.

AYNI LİSTE

Daha altı ay önce 41 il 45 seçim bölgesinde önseçim yapan, adaylarının % 85’ini önseçimle belirleyen CHP’de öne çıkan eğilim önseçimle gelen listeleri yine aynen 1 Kasım 2015 seçimleri için de bildirmek. Burdur’da da aynı adaylar ve sıralamayla seçime gidilebileceği ihtimali ağır basan, en güçlü seçenek olarak gözüküyor. CHP’nin 2015 Kasım seçimine de Burdur’da Mehmet Göker, Kadir Koç ve Okan Kurd sıralaması ile girmesi bekleniyor.

Burdur’da son zamanlarda çıkan bir söylenti ise 7 Haziran genel seçimleri öncesi, önseçimde 2. sıra adayı olarak sandıktan çıkan eğitimci Kadir Koç’un emekli olacağı, emeklilik talebinde bulunduğu idi… Kulislerden edilen bilgi ise, Kadir Koç’un emekliliğine daha 4 sene olduğu ve emekliliği düşünmediği yönünde… Koç’un, yakın çevresinden edinilen bilgilerden biri de Genel Merkez tekrar görev verirse adaylığa hazır olduğu belirtiliyor. Koç’un eğer önseçim kararı alınsaydı, aday adaylığının da kesin olduğu dile getiriliyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive