ManşetSiyasetCHP yeni İl Başkanı Ali Özdemir: ‘HEDEFİMİZİ ÜÇ MİLLETVEKİLLİĞİNİ DE KAZANMAK’

5 sene ago

Süleyman Erman’ın Milletvekili Aday Adayı olmak için İl Başkanlığı’ndan istifa etmesinden sonra CHP İl Başkanlığı’na getirilen Ali Özdemir Merkez İlçe Başkanı Barış Ayten ve Kadın Kolları Başkanı Canan Bektaş ile düzenlediği basın toplantısında CHP’nin hedefinin 7 Haziran seçimlerinde Burdur’da 1 olan Milletvekili sayısını 3’e yükseltmek olduğunu kaydetti.

Özdemir, Süleyman Erman’ın il başkanlığından ayrılmasından sonra yönetim kurulu üyelerinin önerisi ve CHP Genel Merkezi’nin oluru ile göreve başladığını bildirdi. Özdemir; “Şahsım başkanlığında bu zor süreçte görev almaktan çekinmeyen her zaman Partimizin başarısı için özveride bulunarak yönetim kurulunda görev alan tüm arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ederim. Siz değerli partililerimizin manevi desteği bizleri daha güçlü kılacaktır. Partimizi en iyi şekilde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Makamların gelip geçici olduğunu kaydeden Özdemir şunları söyledi: “Bu makamlar gelip geçicidir. Ben özellikle bundan önce par-timizde il başkanlığı, ilçe başkanlığı ve yönetim birimlerinde görev yapmış tüm arkadaşlarıma ve kardeşlerime ayrı ayrı teşekkür ederim. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. 12 yıldır ülkeyi yöneten AKP, Cumhuriyetin bütün değerlerini Atatürk’ün ilke ve devrimlerini bir bir ortadan kaldırarak kendi baskıcı rejimini kurmakta. Bu süreçte CHP ve biz CHP’lilere büyük görevler düşüyor. Onun için 7 Haziran 2015 Genel seçimleri Türkiye Cumhuriyeti’nin bir dönüm noktası olacaktır. Artık parti içi çekişmelere son vererek, ben değil, biz olmanın bilincinden hareketle Burdur’da birlik ve beraberlik içinde tüm İl ve ilçe örgütlerimizle tüm partili yoldaşlarımızla el ele omuz omuza olacağız.”

2014 yerel seçimlerinde olduğu gibi 7 Ha-ziran seçimlerinde de üye bazında ön seçim istediklerini bildiren Özdemir; “Biz il yönetimi olarak tüm aday adayı arkadaşlarımıza eşit mesafede olmanın bir yönetim anlayışı olduğuna inanıyoruz. Şimdiden birbirinden değerli Aday Adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Sandıktan çıkan sonuca saygı göstererek aday olan arkadaşlarımızla birlikte CHP’nin başarısı öncelikli hedefimiz önce Burdur’da sonra Türkiye’de CHP’nin iktidarını kurmaktır” dedi.

Özdemir, Milletvekili belirleme sürecinde genel merkezin takviminin işlediğini kendilerinin de görüşlerini Genel Merkeze ileteceklerini vurgulayarak; “Hedefimiz Burdur’da 1 olan Milletvekili sayımızı 3’e çıkarmak istiyoruz” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive