GündemManşetSiyasetCHP Merkez İlçe Başkanı Adayı Serkan Şimşek: DEĞİŞİM GENÇLERLE BAŞLIYOR

7 ay ago

Geçtiğimiz günlerde Burdur CHP Merkez İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Gazeteci Serkan Şimşek, yönetim kurulunu tanıtmak amacıyla dün basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu.

Birlikte yapılan kahvaltının ardından yönetim kurulunu tanıtan şimşek daha sonra CHP Merkez ilçe başkanı adayı olma sürecini,  bu süreçte yaptıklarını ve projelerini anlatan Serkan Şimşek, basın mensuplarının sorularını içtenlikle yanıtladı.

CHP Merkez ilçe başkan adayı Serkan Şimşek basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Türkiye’de seçilme yaşı 18’e düşürüldü. Türkiye’de seçilme yaşının 18’e düşürülmesi ile beraber bütün siyasi partilerde bir gençleşme hareketinin başlaması gerekiyor. Biz Burdur’da buna öncü olduğumuzu düşünüyoruz. Göreceksiniz bizim başlattığımız bu ha- reket Burdur’da diğer siyasi partilere de örnek olacak. Diğer siyasi partilerin yapılan teşkilatları ve örgütleri de daha fazla gençleşecek.

Şimşek’ten Gençlik Vurgusu

Çoğunlukla proje bazlı bir ekibiz. Çok güzel projelerimiz var. En büyük eksikliklerimizden bir tanesi olan mahalle kongrelerini tekrar hayata geçireceğiz. Mahalledeki delege yapılarımız daha da güçlenecek. Mahalle temsilcilerimiz daha güçlenecek. Kendi üzerlerine düşen sorumlulukları ve görevleri yerine getirecek. Bizler bu sayede hangi mahallenin ne sıkıntısı var, insanların ne sıkıntısı var bunları öğreneceğiz.

Bunlar için çözüm önerileri oluşturacağız. İlerleyen dönemde aramıza yeni katılan arkadaşlarımızın meslek gruplarını da göreceksiniz.

Meslek komitelerimiz olacak. Mesleklerin içerisinde bulunduğu zorlukları, mesleklerin sıkıntılarını analiz edip, not edip bunlara çözüm önerileri üretip, önce yerel bazda daha sonra da bu sorunları genel merkezimize gönderip onların bu konu üzerinde siyaset geliştirmelerini sağlayacağız.

Bunun yanında gençleri CHP’ye neden çekemiyoruz? 18 yıldır Türkiye’nin içerisinde bulunan bir baskıcı rejim var. Her ne kadar bunu kendileri kabul etmeseler de özgürlükçü, demokratik buna benzer cümlelerle süsleseler de inanılmaz baskıcı bir rejim var. İnsanlar CHP gibi muhalefet partilerinde siyaset yaparken ne yazık ki uzaktan siyaset yapmak zorunda kalıyor. İşin içerisine dâhil olamıyor. Çünkü mutlak bir iş beklentisi, mutlaka bir ekmek beklentisi mutlaka bir çıkar beklentisi oluyor, olmak zorunda biz bunu yadırgamıyoruz. Ama bizim yönetimimiz şunu sağlayacak, bu gençleri CHP’ye yeniden aktif olarak kazandıracak. Bunu nasıl yapacak? Öncelikle üni- versite örgütlenmemizi tamamlayacağız. MAKÜ’de ve ilçelerdeki meslek yüksekokullarında yapacak olduğumuz örgütlenmeler bizim için çok önemli olacak.

Proje ekibi oluşturduk

Bir defa barışık olacağız. Doğrular, Burdur konusunda herkesle barışık olacağız. Kendi içimizle barışık olacağız. Bu örgütün her bir kademesinde görev alan herkesle uyum içerisinde çalışacağız. Arkadaşlarımız içinde proje ekibimiz var. Mümkün olduğunca fazla projeyle Cumhuriyet Halk Partisi’ni çok daha iyi noktalara taşımak için aday olduk. 2 yıl boyunca CHP Merkez ilçe yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte tek hedefimiz Burdur’daki örgütlenme, hazırladığımız projeleri hayata geçirme bu konu üzerinde çalışacağız. Daha fazla proje üreteceğiz, basınla beraber çalışacağız.”

Mevcut Başkana Teşekkür

Şimşek, “Bugüne kadar görevini yürüten CHP Merkez ilçe Başkanımız bu işi layıkıyla yerine getirdi. Gecesini, gündüzüne kattı, çalıştı, çabaladı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Birçok yaygara koparılabilir belki bu konuyla alakalı olarak. Bizler bu örgüt için çalışan herkesin kutsallığını ve bizim için değerli olduğunu herkese anlatıyoruz anlatmak zorundayız” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive