GündemManşetSiyasetCHP İL BAŞKANI İZZET AKBULUT; “UMUDU BÜYÜTECEĞİZ”

4 ay ago

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, 12 Şubat 2020 Çarşamba günü gerçekleştirdiği kahvaltılı basın toplantısıyla 15 Şubat’ta yapılacak il kongresi öncesi yeni yönetim kadrosunu kamuoyuna tanıttı.

İl Başkanı İzzet Akbulut yeni dönemde “umudu büyüteceğiz” sloganıyla yola çıktıklarını ifade ederken, Parti içi eğitimlere önem vereceklerini, 5000 üye hedeflerinin olduğunu söyledi.

İl Başkanı İzzet Akbulut Konuşmasında şunları söyledi: ” Hepinizin bildiği üzere ilçe kongrelerimiz tamamlandı. Cumartesi günü 37. Olağan İl Kongremizi gerçekleştireceğiz ve bugün bizler yönetimimizi sizlere tanıtmak amacıyla böyle bir toplantı düzenledik. Yönetimlerimizi tanıtmadan önce sizlerle birkaç bir şeyler paylaşacağız.

Bizim öncelikli hedeflerimiz şu anda bir önceki yönetime geliyorken yani yaklaşık 2 yıl önce 30 Aralık 2017’de ‘Birleştirici Güç Olacağız’ sloganıyla yola çıkmıştık ve şimdi ‘Umudu Büyüteceğiz’ ile yeni bir yolculuğa hazırlanıyoruz. Yeni yolculuğumuzdaki yapacaklarımız ve hedeflerimizi sizlere anlatmak istiyorum. Öncelikle CHP’nin ilçelerdeki kadın ve gençlik kolu örgütlenmesinin tamamlanmasını başaracağız. Mutlaka 11 ilçemizde CHP’nin her kadın kolları hem de gençlik kollarının oluşumunu mutlaka sağlayacağız. Hemen akabinde martın sonunda büyük kurultayımız var. Bu kurultayı gerçekleştirmeden mutlaka il danışma kurulumuzu toplamak istiyoruz. Tüzüğümüzde il danışma kurulu toplantıları 3 aylık periyodlarla yapılacağı yazar. Ama genelde çok fazla uyulmuyor. Ama bizler uyacağız ve şimdiden altıncı, dokuzuncu ve on ikinci ayda da il danışma kurulu toplantılarının yapılacağının sözünü sizler aracılığıyla partililerimize vermek istiyoruz. Mutlaka her ay tüm ilçe başkanlarımızı, belediye başkanlarımızı, belediye meclisi üyelerimizi, il genel meclisi üyelerimizi ve milletvekillerimizi mutlaka parti il binamızda toplayarak istişare toplantılarını düzenli bir şekilde yapacağız. Bu örgütlenmeleri hızlı bir şekilde tamamladıktan sonra üye yapısıyla alakalı mutlaka ve mutlaka artışa gitmek istiyoruz. Üye yapılanmamızı hızlandırmak istiyoruz. Şu an mevcut 4300 tane Burdur genelinde üyemiz mevcut. 2020 yılı sonuna kadar ilçe başkanlarımızla beraber bu sayıyı 5 bin yapmak istiyoruz. 5 bin hedef koyduk kendimize. 5 bin üye sayısına ulaşacağız.

Parti içi eğitimlere önem vereceğiz

Parti içi eğitimlere önem vereceğiz önümüzde ki süreçte. Mart ayının sonunda yapılacak büyük kurultaydan sonra yeni oluşacak tüzüğümüzü mutlaka ve mutlaka il merkezinden başlamak üzere tüm ilçelerimizde parti tüzüğümüzün eğitimi tüm üyelerimize verilecek. Tüzük çalışmaları, parti programı ve parti yönetmeliğinin eğitimleri de aramıza katılan parti eğitmenlerimizle üyelerimize aktarımı mutlaka sağlanacak. Yine 2020 yılı içerisinde ikili iletişim, beden dili ve pedogojik gibi bazı alanlarda eğitim vermesi amacıyla bazı alanlarda seminer düzenleyeceğiz. Bir yaşam koçuyla görüştük. Anlaşmalarımızı yapmak üzereyiz. Yaşam koçumuzla mutlaka tüm üyelerimizin davet edileceği bir seminer düzenlemek istiyoruz. Böyle bir çalışmayı da mutlaka yapmak istiyoruz. Bizim 2 yıllık zaman zarfında bizce gördüğümüz bazı eksikliklerimizden bir tanesi de özellikle parti içi çalışmalarımızın basına çok fazla aktarılamamasıydı. Yerel gazetelerde parti içi çalışmalarımızın basınla çok fazla aktarılamamasıydı. Yerel gazetelerde parti içi çalışmalarımızın ve demeçlerimizin çok fazla iletilememesiydi. Mail gelmiyor diye bazı şikâyetler alıyorduk. Bu konuda uzman bir arkadaşımızı yönetimimize ilave etmemiz gerekiyordu. Bu arkadaşımızı da yönetimimize ilave ettikten sonra bundan sonra parti içi bütün çalışmalar, yaptığımız bütün açıklamalar, genel merkez politikaları, salıdan salıya yapılan grup toplantılarımızın ana hatları mutlaka basın ile paylaşılacak. Yerel basında da yer almayı CHP Burdur İl Örgütü olarak mutlaka sağlayacağız.

Tarım ve Hayvancılık Çalıştayları düzenleyeceğiz

İlimiz tarım ve hayvancılık şehri biliyorsunuz. Mutlaka ve mutlaka tarım ve hayvancılık seminerlerini düzenleyeceğiz. Çalıştaylar düzenleyeceğiz. Alanında uzman kişileri getireceğimiz bu çalıştaylarda çiftçilerimizin sorunlarına nasıl çare üreteceğimizin mutlaka bir çalışması yapılacak.

Yine aynı şekilde besicilerimizin, hayvancılık ile uğraşan yurttaşlarımızın sorunlarına nasıl çare üretilebilir ve sorunlarına nasıl daha fazla ses getirilebilir onun derdinde olacağız. Bu çalıştaylara önem veriyoruz. 2020 yılı yine tamamlanmadan hem tarım hem de hayvancılık alanında uzman kişiler tarafından verilecek seminerlerle mutlaka bir çalıştay yapmayı düşünüyoruz.

Sürekli sahada olacağız

Umudu büyüteceğiz demiştim evet umudu büyüterek umudu gerçekleştirmek istiyoruz. CHP’yi iktidara taşımak istiyoruz. CHP’yi Burdur’da en iyi sonuçlara ulaştırmak için bütün gerekli çalışmaları yapmak istiyoruz. Sahada olmak istiyoruz. Sahada olacağız. İlçe başkanlarımız la mutlaka koordineli bir şekilde çalışmalar yürüteceğiz. Özellikle ilçe başkanlarımızdan alacağımız çalışma takvimleri, çalışma faaliyetleri ile ilgili ay başlamadan önce çalışma takvimlerini isteyeceğiz kendilerinden. Ay bittikten sonra da o ayla alakalı çalışma raporlarının sonuçlarını alacağız. Bu şekilde birbirimizi karşılıklı olarak ilçe başkanlarımızla birlikte çalışmaya teşvik etmeye çalışıyoruz. Sadece seçimden seçime sahada olan bir parti izlenimi asla vermedik. Bundan sonra da vermeyi düşünmüyoruz. Sürekli sahada olacağız. Bunu da basın aracılığıyla hem partililerimize hem kamuoyuna duyurmuş hem de sözünü de vermiş olalım.”

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut yaptığı açıklamanın ardından yönetim kadrosunu tanıttı

Yönetim Kadrosu; İzzet Akbulut, Mehmet Binay, Mehmet Cevni, Ufuk Dilek, İlyas Divarcı, Barış Eren, Nazlı Oral Erkan, Gülsüm Hekimoğlu, Hüseyin Kaya, Zümra Özkan, Osman Özkır, Özgür Özmen, Şaziye Soysal, Şengül Tekin, Ahmet Barış Tosun, Deniz Tunç, Aysun Ulusoy, Cennet Ünal, Osman Yalçın ve Mehmet Yaşar

Kodlama : SadeMedia Interactive