ManşetSiyasetCHP İL BAŞKANI BARIŞ AYTEN: “Kuva-i Milliye ruhuyla mücadeleyi birlikte omuzlayacağız!”

3 sene ago

Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören Anayasa değişikliği teklifinin TBMM’de 339 oy’la kabul edilmesi ve referandum sürecinin kesinleşmesiyle birlikte ilimizde partiler, Nisan ayında yapılması beklenen halk oylaması hazırlıklarına başladı. Partili Cumhurbaşkanlığı önerisine karşı çıkan, hayır cephesinin öncülerinden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur’da iddialı bir seçim kampanyası yürütmeyi hedefliyor. CHP Burdur İl Örgütü yöneticileri, referandum çalışmaları öncesinde daha önce görev yapan il başkanlarıyla buluşarak, Anayasa değişikliği karşısında yapılacak hazırlıklar, seçim stratejileri hakkında görüş alış-verişinde bulundular.

CHP Burdur il başkanı Barış Ayten ile Örgüt’ten sorumlu il başkan yardımcısı Burhan Cahit Karakurt, CHP tabanını yakından bilen, Örgütü çok iyi tanıyan, ilimizde daha önceki dönemlerde görev yapan il başkanları Mehmet Öztürk, Selami Akbulut, İsmail Erkaya, Süleyman Solmaz, Mustafa Kayım, Süleyman Erman ve Ali Özdemir ile biraraya gelerek, istişarelerde bulundu.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu kritik süreçte, CHP Burdur İl Örgütünün hazırlıkları hakkında bilgi veren, sürece ilişkin düşüncelerini paylaşan CHP il başkanı Ayten, önceki dönemlerde görev yapan İl Başkanlarından sahada aktif görev almalarını istedi.

7 eski il başkanıyla yaptığı görüşmeyi sosyal medya hesabından değerlendiren CHP il başkanı Barış Ayten, “Değerli Parti Büyüklerimiz bize büyük bir moral ve özgüven aşıladılar. Kuva-i Milliye ruhuyla büyük bir mücadeleyi birlikte omuzlayacağız” dedi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive