Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte’nin yaptığı Meydan açıklamasına katıldığını belirterek bir açıklama yaptı.

Akbulut açıklamasında; “Hala vakit kaybetmiş değiliz gerekirse proje tekrar değerlendirilir ve İl Özel İdare Binasının yeri de işe dahil edilerek çok daha güzel bir meydanı Burdurumuza kazandırabiliriz. Biz Hazırız!”dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’un açıklaması şöyle;”MHP İl Başkanı kıymetli mevkidaşım Hikmet Ökte’ye katıldığımı ve bu konuda da daha önce Sayın Valimiz ile bizzat görüştüğümü belirtmek istiyorum. Ancak kamuoyu şu hususları da unutmamalıdır: Burdur Belediyemiz TOKİ yapılacağı zaman, Adliye Lojmanları yapılacağı zaman, Kültür Merkezi yapımı tamamlanması amacıyla devri yapılırken  hiçbir karşılık beklemeden tüm haklarından vazgeçmiş her hangi bir bedel istememiştir. Meydan Projesi yapılacağı zaman İl Özel İdaresi binası alanının da yıkılarak projeye dahil edilmesi istediğinde Belediyemizden neler istenmiştir bunu da kamuoyuna Valilik açıklamak zorundadır. Yine iktidar partisi AKP de Meydan Projesinin çok geniş ve kullanışlı bir şekilde gerçekleşmesi korkusu mu taşıyarak taşın altına elini hiç sokmamıştır? Hala vakit kaybetmiş değiliz gerekirse proje tekrar değerlendirilir ve İl Özel İdare Binasının yeri de işe dahil edilerek çok daha güzel bir meydanı Burdurumuza kazandırabiliriz. Biz Hazırız!”