Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, “Dünkü Ocak Ayı Burdur Belediyesi Meclis Toplantısında Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz, Türkiye Belediyeler Birliği’nden gelecek İtfaiye aracı için katkılarından dolayı ilin 20 senelik iktidar Milletvekiline teşekkür etmiş; AKP İl Başkanı da çıkmış istenildiğinde destek olabileceğimizi gösterdik demiş ve her zaman alışık olduğumuz üst perdeden konuşmalar ile de daha da oluruz demeye getirmiş! Ne demişler “Kelin ilacı olsa önce kendi kafasına sürermiş.” ama yinede ben şu konularda AKP’den vatandaşımız için destek istiyorum. Görelim bakalım.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, yaptığı yazılı açıklama ile AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’nin açıklamasına cevap verdi.

İl Başkanı Akbulut açıklamasında şunları söyledi;

“Hele şu kibir abidesine bakın hele; Dünkü Ocak Ayı Burdur Belediyesi Meclis Toplantısında Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz, Türkiye Belediyeler Birliği’nden gelecek İtfaiye aracı için katkılarından dolayı ilin 20 senelik iktidar Milletvekiline teşekkür etmiş; AKP İl Başkanı da çıkmış istenildiğinde destek olabileceğimizi gösterdik demiş ve her zaman alışık olduğumuz üst perdeden konuşmalar ile de daha da oluruz demeye getirmiş! Ne demişler “Kelin ilacı olsa önce kendi kafasına sürermiş.” ama yinede ben şu konularda AKP’ den vatandaşımız için destek istiyorum. Görelim bakalım. Akaryakıt, Elektrik, Doğalgaz, Gıda Ürünleri, Her türlü İhtiyaç Maddeleri, Gübre, Tohum, Yem, Zirai İlaç fiyatlarını sistemi değiştirdiğiniz 2018 Yılı Haziran dönemine indirme konusunda gerekli bakanlıklardan gerekli işlemler için destek bekliyoruz! İndirdik dediğiniz faiz oranlarını yani şu anda yıllık %14 faiz oranını tüm Kamu Bankalarından tüm esnaflarımızın, sanayicilerimizin çekeceği Kredilerde görmek için destek bekliyoruz! Polis, Asker, Sağlık Görevlileri için verilecek 3600 Ek Gösterge için destek bekliyoruz! EYT’lilerin sorunun çözümü için destek bekliyoruz! KPSS de gerekli puanı almasına rağmen Ataması yapılmamış binlerce gencimizin hayallerine kavuşması için destek bekliyoruz! Daha bu liste uzar gider ama şimdilik bu kadar! Bekliyorum cevabını Ey AKP il Başkanı!”