ManşetSiyasetCHP il başkanı adayı AHMET ŞAHAN “Hep birlikte, uyum içinde, ilkeli bir örgüt vaad ediyorum”

5 sene ago

20 Aralık’ta yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur il kongresi öncesinde adayların çalışmaları devam ediyor. CHP’de başkanlık yarışına dahil olan son isim olan dördüncü aday Ahmet Şahan, 9 Aralık Çarşamba günü  düzenlediği basın toplantısında adaylağını deklare etti.

Şahan, parti binasında düzenlediği basın açıklamasında; “Kazananı ve kaybedeni olmayan bir yarıştayız. Üç arkadaşım benim kardeşim, dostum, yol arkadaşımdır. CHP ben değil, biz demektir. Arkadaşlarımıza çıktıkları bu yolda başarılar dilerim” dedi.

1988 yılında Burdur Belediyesi İmar İmar İşleri Müdürlüğü’nde çalışmaya başlayan, Belediye’deki 10 yıllık çalışma hayatının ardından 1997 yılında serbest çalışmaya başlayan, CHP’nin ilimizde çeşitli kademelerinde görev alan, 2004-2009 yılları arasında Burdur Belediye Meclisi üyeliği de yapan Ahmet Şahan, şimdi de il başkanlığına aday.

Toplantıya; CHP İl Başkanı Ali Özdemir, Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan , diğer il başkanı adayları Barış Ayten, Hakan Sönmez ve Recep Karakaya ile partililer de katıldı. Konuşmasına, Mustafa Kemal Atatürk ve ahirete göç etmiş tüm CHP’li liderleri anarak başlayan Ahmet Şahan: “Burdur’da CHP bayrağını dalgalandıran belediye başkanlarım Avukat Armağan İlci, Eczacı Nurhan Çiftçibaşı’nı saygıyla anıyorum” dedi.

Kendisini tanıtan ve partide yaptığı görevler ile ilgili bilgi veren Ahmet Şahan, “1964 yılında Antalya’da Toros dağlarının eteklerinde bir köyde, okuması, yazması olmayan bir ana ve babanın beşinci ve son çocuğu olarak dünyaya gelmişim. Evli ve iki çocuk babasıyım. İlkokulu köyde Akçaeniş’te, ortaokulu Elmalı’da, liseyi de Antalya’da bitirdim. Yüksek öğrenimimi Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde Harita ve Kadastro Mühendisi olarak 1988 yılında tamamladım. Aynı yıl Burdur Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü’nde çalışmaya başladım. Efsane başkanlarım Nurhan Çiftçibaşı ve Armağan İlci ile çalışma arkadaşı olmanın onurunu yaşadım. On yıllık çalışma hayatımdan sonra 1997 yılında serbest çalışma hayatına geçtim. 1997 yılından bugüne kadar örgütümün verdiği bütün kademelerde görev yaptım. (2 dönem il başkan yardımcılığı, il sekreterliği, belediye meclis üyeliği) Bugün ise il başkanı adayı olarak arkadaşlarımla beraber karşınızdayım.” ifadelerini kullandı.

Partililerine; ‘Yiğit insanlar, sosyal demokratlar, can yoldaşlarım’ diye seslenen Ahmet Şahan; “Ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu günlerde, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Tam da bunun için adayım. Arkadaşlarımla beraber ben değil biz olmak için yollara koyulduk. Bizim geleneğimizde, aldığımız öğreti de yaşam felsefemiz de ayrımcılık yok. Birlik var, dargınlık, kırgınlık yok. Dostluk kardeşlik var.” diye konuştu.

‘Ya ok olacağız tarihin yayına, ya alacağız direnenlerin yanında yerimizi’ diyen Şahan; “Önümüzdeki süreç için, Burdur, ülkem ve dünya barışı adına hep birlikte, uyum içinde, ilkeli bir örgüt vad‘ediyorum ve en güzel söz henüz söylenmemiş olandır.” ifadeleriyle sözlerini noktaladı. Konuşmasının ardından, İl Başkanı Ali Özdemir Şahan’a çiçek vererek, kongrede başarılar diledi. Şahan, açıklamasının sonunda, diğer il başkanı adayları ile elele vererek’ birlik-beraberlik mesajları verdi.

Hacer ZEREN

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive