ManşetSiyasetCHP il başkan adayı Hakan Sönmez: “CHP’nin gücünü Burdur’da büyüterek, il geneline yayacağız”

5 sene ago

20 Aralık 2015 Pazar günü gerçekleşecek olan CHP Burdur il kongresinde 4 adayın seçim çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. CHP‘yi yönetmek için il başkanlığına talip olan isimlerden biri olan CHP’nin genç isimlerinden Hakan Sönmez,  gazetemizi ziyaret ederek çeşitli açıklamalarda bulundu.

Şehrimizde esnaflık yapan, Sönmez Lokantası’nın işletmecisi Hakan Sönmez, ilk hedefinin gençlerden ve özellikle kadınlardan oluşan, dinamik bir ekip kurmak olduğunu hatırlatarak, “işe bu anlayışla başlayarak göreve talip olduk. Oluşturduğumuz ekiple, aşağı yukarı bir yıldır çalışıyoruz, genç yüzlerle daha çok çalışarak Burdur’u daha iyi bir noktaya taşımak istiyoruz” dedi.

Yeni ekibi ve partinin tecrübeli isimleri arasında bir köprü vazifesi görmeyi hedeflediklerinin altını çizen Hakan Sönmez, Burdur merkezinin ekonomisini güçlendirmek, bunun yanı sıra köylerdeki vatandaşlara ulaşarak, CHP’nin sıcak yüzünü köylerdeki vatandaşlara yansıtmayı amaçladıklarını, CHP’nin gücünü Burdur’da il geneline yaymayı en öncelikli hedefi olduğunu açıkladı.

Yapılacak projelerde, Burdur Belediyesi ile işbirliği içerisinde çalışacaklarının altını çizen Hakan Sönmez, “Temennim partideki küskünlerin, dargınlıkların sona ererek, kutuplaştırmaya yol açmayan bir parti oluşturmak” dedi.

CHP’ye 80 öncesi ruhun yeniden getirilmesi gerektiğinin, halkçı,devrimci ruhun öne çıkması gerektiğinin altını çizen Hakan Sönmez, “Yeni neslin gelecek kaygısıyla yaşamaması, geleceğe daha güvenle bakabilmesi, köylerdeki vatandaşa ulaşıp, onlara partimizin sıcak yüzünü göstererek, sadece siyasi değil, insan odaklı bir hizmet anlayışıyla, üreterek çalışmak” diye konuştu.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive