MUHAMMET FATİH BAŞCI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Burdur’un Bucak ilçesinde esnafı ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Bucak’taki üye katılım töreni sonrası Bucak Şehiriçi Minibüs Şoförleri Derneğinde şoförlerle bir araya geldi.

Daha sonra ilçede esnaf ziyareti yapan Kılıçdaroğlu, yoldaki vatandaşlarla da sohbet edip hatıra fotoğrafı çekindi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bucak’ta bir kadın esnaf ile sohbet etti. Kadın esnaf, Kılıçdaroğlu’na; “Hayat pahalılığı, vergiler. Esnaf ve vatandaş olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Ama umutluyuz, umudumuzu yitirmiyoruz sizlerin sayesinde” diye konuştu.

Esnaf ziyareti esnasında üniversite öğrencisi bir genç ise Kılıçdaroğlu’na sorunlarını anlattı. ‘Geleceğimiz sizin ellerinizde. Lütfen gerekli durumları yapın.’ diyen üniversiteli genç, “Biz de gelecek kaygısı yaşıyoruz sürekli. Bir yerden bir yere gidemiyoruz. Öğrenciyiz. Burada kaldık. En kısa bir yere giderken mazot oldu 22 lira. 40 lira ödüyoruz, git gel yapıyoruz. Cebimizde para kalmıyor. Öğrenciyiz, 850 lira KYK bursuna. Çıkacağız buradan 40-50 bin lira kredi ödeyeceğiz. Zorluk içinde yaşıyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu ise gence minibüs şoförleri ile görüşmesinde kendisine benzer sorunların aktarıldığını belirterek, “Onlar da şikâyet ediyorlar. Mazot arttı, öğrenci, vatandaş binemiyor diyor” diye konuştu.

Üniversite öğrencisi genç, Kılıçdaroğlu’nun twicht yayınlarını kaçırmadığını dile getirerek, “Biz gençliğimizi yaşayamadık, 22 yaşındayım ben. Yaşayamadım gençliğimi son 4-5 senedir gelen enflasyondan dolayı. Size güveniyoruz. Bir enkaz devralacaksınız” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, CHP Bucak İlçe Gençlik Kolları tarafından “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganları ve meşaleler eşliğinde Antalya’ya uğurlandı.