ManşetSiyasetCHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’den; MERMİLİ BASIN TOPLANTISI

4 sene ago

CHP Burdur  Milletvekili Mehmet Göker, 9 Haziran 2016 Perşembe günü şehrimizde düzenlediği basın toplantısında önceki gün şehit cenazesine katılan CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne kurşun atılmasını protesto etti. Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Mehmet Göker CHP İl Başkanlığı’nda mermili basın toplantısı düzenledi.

Göker’in mermili açıklaması, medyada geniş yankı buldu. Dün pek çok gazete, internet sitesi Göker’in protestosunu okuyucularıyla paylaştı.

Milletvekili Göker, İl Başkanı Barış Ayten ve Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan ile birlikte düzenlediği basın toplantısında 7 Haziran’da İstanbul Vezneciler ve 8 Haziran’da Mardin Midyat’da terör saldırılarında şehit olan polis ve vatandaşlara rahmet ailelerine başsağlığı yaralılara ise acil şifalar dileyerk açıklamasına başladı.

Göker, “Şehitlerimiz için Çarşamba günü yapılan cenaze merasiminde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ayağının dibine mafyavari bir yöntemle mermi bırakılmıştır. Bu yapılanlar aslında ülke tarihinde görmeye alışık olmadığımız saldırılardır. Şehitlerimize son görevin yapıldığı ibadet mekanlarında yapılan bu saygısızlığın değil islamda hiçbir dinde yeri yoktur ve olamaz da. Hem müslüman geçineksin hem de bir vatan evladını şehitlik mertebesine uğurladığımız bir törende Türkiye’nin ana muhalefet partisi Genel Başkanı’na kurşunla eylem yapacaksın. Bunun ahlâkla, insanlıkla hiçbir ilgisi yoktur” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive