ManşetSiyasetCHP BURDUR İL ÖRGÜTÜ:17 ARALIK UNUTTURULMAYA ÇALIŞILIYOR

5 sene ago

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü ve Sivil Toplum Örgütleri, 17 ve 25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonlarının 1. yıl dönümünde Cumhuriyet Meydanında eylem yaptılar.                              

Basın açıklaması yapan Merkez İlçe Baş-kanı Barış Ayten, “17 Aralıktan tam bir sene geçti. bir sene önce AKP İktidarının nasıl bir yolsuzluk batağında olduğunu, bakan çocukla-rının evlerinde milyonlarca lirayı nasıl para ka-salarına istiflediğini, babalarının telaşlı  telefon-larının ardından sağa sola parayı kaybetmek için nasıl mücadele verdikleri o günün yıl dönümündeyiz.

Ne hazindir ki, güzelim ülkemizin Bakanla-rının çocukları evlerinde milyonlarca lirayla ya-kalandılar. Ne hazindir ki güzelim ülkemizin bakanları aldıkları milyonlar değerindeki rüşvet hediyeleri ile gündeme geldiler. Ne hazindir ki AKP İktidarı yüzyılın yolsuzluğuna batarak bütün dünyaya ülkemizi rezil ettiler.                  Uzun suren bir soruşturmanın sonunda 17 Aralıkta Polis İçişleri Bakanı Muammer Gülerdin oğlu Barış Güler’in, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Çağlayan’ın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar’ın ve birçok iş adamının evinde aramalar yaptı. Bakan Çocuklarının da aralarında bulunduğu 89 kişi gözaltına alındı. Basına sızan iddianamede suçlamaların Kara Para Aklama, Altın Kaçakçılığı, Rüşvet alma ve verme ana başlıklarında toplandığını öğ-rendik. Hepimizin ulusal basından takip ettiği üzere para kasalarının, para sayma makineleri-nin ve ayakkabı kutularının nasıl istiflendiğini ibretle izledik.

Foyası ortaya çıkan hükümetin nasıl panik-lediğini, dönemin Başbakanı Recep Erdoğan’ın bakanları istifa etmesi için kendilerine baskı yaptığını hatta Erdoğan Bayraktar’ın talimatı Recep Erdoğan’dan aldığını söyleyerek asıl kendisinin istifa etmesi gerektiğini kamuoyu ile paylaştı.

Bilal Erdoğan’ın ifadeye alınması talimatını veren Savcının emrini polis yerine getirmedi.

20 Aralıkta üç savcının oy birliğiyle tutuklama talebinde bulunulan bakan çocukları rüşvet suçundan tutuklandı.

Tüm bu gelişmelerin bugün geldiğimiz nok-tada unutturulmaya çalışıldığın. Adli Kolluk Yönetmeliğinin acilen değiştirilerek 400’e yakın polisin görev yerlerinin değiştirildiğini, hırsız var yakaladım yargıladım diyen savcı ve hakim-lerin görevlerinden el çektirildiğini ve ne yazık ki davanın düşürüldüğünü ibretle izliyoruz” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive