ManşetSiyasetCHP Burdur İl Başkan Adayı Hakan Sönmez: “BİRLİKTE YÖNETMEK, BÖLÜŞMEK İÇİN ADAYIM”

5 sene ago

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Örgütü’nde il başkanlığı yarışı heyecanı devam ediyor. Önümüzdeki hafta 20 Aralık Pazar günü yapılacak olan il kongresinde 4 aday yarışıyor. İl başkan adaylarının CHP il binasında düzenledikleri basın toplantıları ile adaylıklarını ilan etme geleneğini 12Aralık 2015 Cumartesi günü Hakan Sönmez sürdürdü.

Recep Karakaya, Barış Ayten ve Ahmet Şahan’dan sonra Hakan Sönmez dün öğleyin CHP Burdur il başkanlığı binasında adaylık açıklamasını yaptı. Uzun bir süredir il kongresi için hazırlıklarını sürdüren, il başkan adayı olan CHP’nini genç yüzlerinden Sönmez’in açıklamasına; Milletvekili Dr. Mehmet Göker, CHP İl Başkanı Ali Özdemir, Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan, partililer ve diğer başkan adayları da katıldı.

Açıklamasına, “öncelikle gazetecilik görevlerini yerine getirmeye çalışan aydınlarımızın tutsak edilmemelerini diyorum.” diyerek başlayan Hakan Sönmez, son zamanlarda, ilimizde bazı internet haber sitelerinde, CHP’ye yönelik çıkan eleştirilere atıfta bulunarak; “partimizin demokratik işleyişi hakkında, çıkan ya da çıkarılan mesnetsiz haberlere itibar etmediğimi ve kınadığımı belirtmek isterim.” diye konuştu.

‘BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ’

Burdur’da esnaflık yapan, evli ve bir çocuk babası, CHP’de uzun yıllardır çeşitli kademelerde görev yapan Hakan Sönmez, neden aday olduğu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Neden aday olduğuma gelince; Gazi Mustafa Kemal’in, Samsun’a ayak bastığı, 19 Mayıs 1919’daki, Kuvayi Milliye ruhu ve heyecanını, o günkü gibi, hissettiğim için; İsmet Paşamızın, Lozan’da, şahlandırdığı ülkemi, sevdiğim içi ; 68 kuşağının duygularını, taa derinden, halen daha yaşadığım için, 70’li yıllarda, dağlara, taşlara, adını yazdıran, Karaoğlan’ın heyecanını, yaşadığım için, Eylül, faşist Kenan Evren darbesine ve Anayasasına kin duyduğum için; yıldır süregelen, gerici ve baskıcı iktidarın politikalarına, isyan ettiğim için, ve bu ruhu; ayak basmadık köy, yayla, kapısını çalmadık ev, bırakmamak için, 256.898 kişinin, derdine, sevincine, ortak olmak için, Mustafa Kemal’in ülkeyi emanet ettiği gençleri, Cumhuriyet Halk Partisi ruhuyla, tekrar buluşturmak ve çığ gibi büyütmek için. analarımız, eşlerimiz, bacılarımızın, genç kızlarımızın, soframızdaki yerinin, öküzden sonra geldiğine, inanmadığım aksine baş tacımız olduğuna inandığım için; Demokrasi, barış, özgürlük değerlerine, kalpten inandığım ve savunduğum için; birlikte yönetmek, birlikte bölüşmek, birlikte ağlamak, birlikte gülmek için, birilerinin, işaret etmesini beklemeden, yukarda bahsettiğim ilkeleri, her koşulda, savunduğum için, kısaca; devrim ruhuyla, halkımızı ve partimizi, en üst seviyeye ulaştırmak için İl Başkanlığına adayım.” şeklinde açıklama yaptı.

Özdemir: ‘İDDİALAR ASILSIZ VE CİDDİYE ALMIYORUZ’

CHP İl Başkanı Ali Özdemir’de, CHP’nin Burdur’da bir demokrasi şöleni yaşadığını belirtti. Özdemir CHP’deki il başkanlığına adaylık süreci ile ilgili çıkan haberlerin asılsız olduğunu ve ciddiye almadıklarını belirtti. Özdemir; “Asıl demokrasi şölenimizi il kongremizde yaşayacağız.   Bütün aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Açıklamanın ardından, tüm il başkanı adayları birlikte basına poz verdi.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive